Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kraj rozdělí obcím osm milionů

date_range 19.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Krajské zastupitelstvo schválilo rozdělení částky 8 milionů korun z krajského rozpočtu obcím Zlínského kraje na vyrozumívací a varovací systémy a na nákup či opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany pro potřeby jejich jednotek dobrovolných hasičů.

„Návrh na přidělení dotací na nákup a opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany byl zpracován na základě žádostí obcí a návrhu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. V návrhu byly priority zaměřeny na nákup a opravy zásahových vozidel. Z hlediska požárního poplachového plánu Zlínského kraje, byly podpořeny větší investiční akce," uvedl hejtman Stanislav Mišák.

Dotace na vybudování vyrozumívacích a varovacích systémů obdrží obce Hostišová, Krhová, Nedakonice a město Uherský Brod. Bude mezi ně rozděleno 600 tisíc korun. Budování varovacích systémů je pro obce velmi důležité, neboť podle zákona odpovídají za vyrozumění a varování obyvatelstva starostové obcí.

Celková částka dotací na nákup a opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany činí 7,4 milionu korun a bude rozdělena mezi 36 obcí. Tyto dotace jsou určeny například na nákup a opravy zásahových dopravních automobilů a cisternových automobilových stříkaček nebo na nákup osobních ochranných zásahových prostředků. Dotaci na nákup cisternové automobilové stříkačky obdrží například Bojkovice, Kostelany nad Moravou, Spytihněv či Zdounky a na nákup zásahového dopravního automobilu obce Horní Lapač, Sazovice, Uhřice nebo Valašské Příkazy.

Jan Vandík

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA