Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Slavičíně připravili venkovní alternativu plesu

date_range 27.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Před radnicí se chystá akce Okoštuj chutě Slavičína. Ilustrační foto: archiv města Slavičín

Centrem Slavičína se v pátek 28. ledna rozvoní lokální potraviny i zabijačka. Město totiž přímo u městského úřadu pořádá akci s názvem Okoštuj chutě Slavičína a jak název napovídá, půjde o záležitost týkající se chuťových buněk.

 

Podílet se na ní budou potravináři působící na Slavičínsku a místní spolky. „Ženy z Diaklubu napečou buchty, kavárna Veronica nabídne horký mošt či sušenky nebo perníky, a také se budou prodávat zabijačkové produkty,“ upřesnila Marie Studeníková z pořádajícího Městského infocentra Slavičín.

 

Akce začíná v pátek 28. ledna v 11 hodin u radnice ve Slavičíně, kde budou připraveny vytopené velké stany. „Letos kvůli pandemické situaci nebude ani ples, proto jsme připravili venkovní alternativu, při které se lidé potkají, okoštují slivovici či mošt a bonusem je, že si nakoupí na nedělní oběd potraviny od místních výrobců,“ shrnul starosta města Tomáš Chmela.

 

Starosta se pokusí o smažení škvarků

 

K dostání však budou i dobroty pro mlsné jazýčky. Kromě klobás a paštik od rudimovského Masa z lúky najdete na stáncích také Slavidžem, medovník vyrobený ve Slavičíně a pivo z lokálního pivovaru. „Slavičín je kromě chytrých mozků také městěm dobrých potravin, jídla a pití,“ podotkl Chmela.

 

Celou akci doprovodí živá hudba Cimbálové muziky Milana Mlčocha a starosta se pokusí o smažení škvarků.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA