Ligu nočních soutěží ovládl Mirošov

date_range 21.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

Ve druhém srpnovém víkendu se konaly poslední dvě kola VI. ročníku Jihovalašské ligy nočních soutěží (JLNS) a to v Nevšové a ve Vrběticích. Kdo se stane vítězem, nebylo jasné ani v jedné z kategorií.

V mužské kategorii se o prvních dvou příčkách rozhodovalo mezi Mirošovem a Vysokým Polem, kdy Mirošov ztrácel 7 bodů. V boji o bronz bylo dalších 5 družstev a to Nevšová A, Nevšová B, Velký Ořechov C, Štítná nad Vláří a Nedašov. V páteční soutěži v Nevšové se nejvíce zadařilo Mirošovu, který soutěž vyhrál časem 15:03. Druhá skončila Šítná nad Vláří (15:42), čímž si vytvořila náskok před Velkým Ořechovem C, Nevšovou A a Nevšovou B, kdy se všem družstvům pokus nepodařil za lépe než dva body. Třetí skončilo Vysoké Pole s časem 15:89 a udrželo tak tříbodový náskok před Mirošovem.

JLNS v Mirošově                          Foto: Martin Ryšavý                       fotogalerie

V sobotu se tedy ve Vrběticích mezi prvním místem rozhodovalo přímým soubojem. Obdobně tomu bylo i v boji o bronz. Jako první se na start postavily domácí Vrbětice, které časem 15:33 nastavili vysokou laťku. Druhá nastoupila Nevšová A, která bohužel svůj pokus nedokončila a tak musela čekat na pokusy svých protivníků. Průběžně třetí Štítné s mírným náskokem stačilo na získání jistého třetího celkového místa vybojovat alespoň nějaké body. Bohužel pokus se příliš nepovedl a tak se dostali do stejné pozice jako Nevšová A, kdy čekali na výsledky ostatních. Následoval pokus lídra tabulky z Vysokého Pole, který se zastavil na čase 15:85, což byla pro Mirošov hozená rukavice. Po Vysokém Poli se podařilo družstvu z Poteče dosáhnout času 15:76, takže Mirošovu pro získání prvenství stačilo překonat tento čas. Mirošov se chytil šance na vítězství nekompromisně a časem 15:04 si zajistil prvenství nejen na soutěži, ale i v celkovém hodnocení. V boji o třetí místo ještě celkem snadno mohl zvítězit Veký Ořechov C, který bohužel svůj pokus nedokončil.

V celkovém hodnocení tedy zvítězil Mirošov (109 b) následován Vysokým Polem (103 b) a třetí Štítná nad Vláří (72 b)

V ženské kategorii byla situace obdobná. Na prvních dvou místech byli téměř najisto Vlachovice a Nedašova Lhota. V boji o třetí místo byly Drnovice, Popov a Vysoké Pole. V pátečním klání se nejlépe dařilo Vysokému Poli, kdy časem 19:04 získaly 10 b a dohnaly tak své sokyně. Jako druhé těsným výsledkem s časem 19:05 skončily ženy z Nedašovy Lhoty. Vedoucímu družstvu z Vlachovic se pokus příliš nepodařil – čas 20:18 – 4 místo. Drnovicím a Popovu se pokusy povedly pouze za dva body.

V sobotu teda byla situace stále nerozhodná. Vlachovice vedly před Nedašovou Lhotou o pouhé čtyři body. Na třetím místě byly se stejným ziskem bodů Vysoké Pole a Drnovice. Popov už na pódiové umístění šanci neměl. Jako první se na start postavily ženy z Drnovic. Pokus se jim nepovedl a čas 24:42 znamenal velkou šanci pro Vysoké Pole. Následovaly ženy z Nedašovy Lhoty, které po 2 sekundovém prostřiku na levém proudu zastavily časomíru v čase 18:68, což stále drželo naději na předběhnutí Vlachovic. Jejich snahu však mírně zhoršil pokus Dulova, který je posunul časem 18:64 na druhé místo. Výsledek tedy měli ve svých rukou ženy z Vlachovic. Ničeho se však nezalekly, předvedly krásný útok s výsledkem 18:46 a zajistily si tak prvenství jak na soutěži, tak v celkovém hodnocení. Přímý souboj o třetí místo ještě rozhodly ženy z Vysokého Pole. Časem 19:82 získali o jeden bod více než Drnovice a tudíž i celkový bronz.

Konečný výsledek byl tedy první Vlachovice 57 b, druhá Nedašova Lhota 49b, třetí Vysoké Pole 35b.

JLNS v Poteči                         Foto: ewinka69                       fotogalerie

V kategorii muži nad 35 let se bojovalo pouze mezi prvními Drnovicemi a druhým Nedašovem. Třetí Křekov měl již svou pozici jistou. Muži z Drnovic se do Nevšové nedostavili a tak Nedašovu situaci značně ulehčili. Nedašov však nezaváhal. Vyhrál obě poslední kola s časy, které by bodovaly i v klasické kategorii mužů a zaslouženě tak ovládl svou kategorii se ziskem 58 bodů. Druhé skončily Drnovice (48 bodů) a třetí Křekov (39 bodů).

Posledním kolem však Jihovalašská liga nočních soutěží nekončí. Nezbytnou součástí je také vyhlášení výsledků. To se letos bude premiérově konat společně s posledním kolem Zlínské ligy požárního sportu včetně jejího vyhlášení a to 8.9.2018 v Mirošově na fotbalovém hřišti.

Požární sport a své favority můžete ještě před koncem hasičské sezóny přijít podpořit na zbylé ligové a pohárové soutěže v našem nejbližším okolí a to 18.8. do Bojkovic-Krhova 25.8. na denní Retro soutěž do Bylnice, 25.8. na noční pohárovou soutěž do Tichova, 1.9. na 40. ročník soutěže O pohár moravsko-slovenského pomezí do Nedašovy Lhoty, 2.9. na předposlední kolo ZLPS do Nedašova a také na již zmíněné ukončení ZLPS a JLNS 8.9. do Mirošova, kde bude následovat vyhlášení až do pozdních nočních hodin.