Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Maskovaná lupička přepadla vsetínský bar

date_range 26.Srp, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Ani zkušení a několik let sloužící policisté nepamatují, že by loupežné přepadení na Vsetínsku někdy spáchala žena. V noci ze čtvrtka na pátek 26.srpna tomu bylo zřejmě poprvé. Maskovaná pachatelka si z baru odnášela několik desítek tisíc korun. S lupem však, díky statečnosti servírky a její kamarádky, duchapřítomnosti majitelů baru a okamžitého zákroku hlídky policistů a strážníků městské, neutekla.

„Ve dvě hodiny v noci přišla k baru ve Vsetíně žena v pláštěnce, s kuklou na hlavě a s plynovou pistolí v ruce. Servírku s její kamarádkou, která právě bar po zavírací době zamykala, pod pohrůžkou plynové pistole zatlačila zpět do podniku. Tam požadovala vydání peněz," informovala mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

Devatenáctiletá servírka z Hornolidečska tvrdila, že nezná kód trezoru, kde jsou uloženy peníze, ten údajně ví pouze majitelka. Lupička však pod pohrůžkou zbraně požadovala, aby se servírka s majitelkou telefonicky spojila.

„Mladá žena tak z obav o své zdraví a život nakonec učinila. Majitelce baru se celý telefonát zdál podivný, protože věděla, že servírka kód zná, vytušila, že se v podniku děje něco nezákonného. Její manžel ihned zavolal na policii," popisuje mluvčí.

Operační důstojník vyrozuměl hlídku vsetínských policistů, kteří předali informaci i strážníkům městské policie. Obě hlídky dorazily na místo ve stejný čas. Policisté se strážníky na místě spatřili za dveřmi maskovanou osobu v pláštěnce a s kuklou na hlavě, která před nimi dveře zabouchla.

„Kolega ze vsetínské policie neváhal a dveře vykopl. Společně se strážníky pak maskovanou ženu spoutali a zadrželi," doplnila Javorková.

Zda jedenatřicetiletou ženu ze Vsetína dovedly k loupežnému přepadení finanční problémy, či něco jiného, je předmětem dalšího šetření. Paní byla obviněna ze zločinu loupež, za který trestní zákon ukládá desetileté vězení.

Většina loupežných přepadení se odehraje během několika málo minut. Tentokrát se pachatelka v baru zdržela poměrně déle, přibližně 20 minut. Jednání servírky a její kamarádky kriminalisté hodnotí jako velmi statečné.

„Kdyby servírka vydala peníze ihned, pachatelku bychom pravděpodobně nechytli. Duchapřítomně se zachovala i majitelka a její manžel, který neprodleně zavolal na linku 158," dodala závěrem Lenka Javorková.

Pachatelka skončila v policejní cele. Kriminalisté zvažují, podání návrhu na vzetí do vazby.

 
-red-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA