Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město stěhuje místo zpětného odběru

date_range 27.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Od února začne občanům Valašských Klobouk a místních částí sloužit nový areál určený ke zpětnému odběru vysloužilých elektrospotřebičů, světelných zdrojů, baterií a pneumatik. Namísto dřívějšího odkládání na nádvoří Valašskoklobouckých služeb mohou lidé nefunkční zařízení bezplatně odevzdávat v prostoru „bývalého Fučkova mlýna" v Brumovské ulici. Nový areál je od předchozího vzdálen pouze několik stovek metrů, stačí jen přejet most přes Klobučku. Místo zpětného odběru bude v provozu v pátky od 12 do 16 hodin.

„Bezplatný zpětný odběr elektrospotřebičů a dalších vysloužilých produktů je umožněn díky sdružením výrobců, které odběr financují z recyklačních poplatků uhrazených spotřebiteli při nákupu zboží. Na základě smluv s kolektivními systémy Asekol, Elektrowin, Ecobat a Ekolamp zřizuje město Valašské Klobouky místo zpětného odběru, kde mohou lidé tato nefunkční zařízení přinášet," uvedla vedoucí odboru životního prostředí Jitka Ritterová.

 

Místo zpětného odběru ve Valašských Kloboukách

 
Zpětný odběr zařízení však není ve Valašských Kloboukách novinkou, už od roku 2006 fungoval přímo v sídle Valašskoklobouckých služeb. „Protože se zvyšuje zájem občanů o využití zpětného odběru, nevyhovovalo už místo jak z hlediska prostorového, tak i z pohledu podmínek skladování uložených zařízení. Bylo proto nutné zajistit vhodný zastřešený prostor," vysvětlila stěhování sběrného místa Jitka Ritterová. Změnou bude vyhrazená provozní doba, která je pro zaváděcí provoz určena na pátky od 12 do 16 hodin. V letním období bude ale pravděpodobně rozšířena i na jiné dny. Správcem jsou Valašskokloboucké služby.

Místo zpětného odběru bude přijímat velké i malé domácí elektrospotřebiče, světelné zdroje, baterie a galvanické články, ale také použité pneumatiky. Spotřebiče mohou občané Valašských Klobouk, Lipiny, Mirošova a Smoliny odevzdávat bezplatně, ovšem za podmínky, že jsou zařízení kompletní a nepoškozená. S nekompletními výrobky je nutné zacházet jako s nebezpečným odpadem a odevzdat je při pololetním mobilním sběru. Úplné a nepoškozené spotřebiče mohou ke zpětnému odběru odkládat i občané okolních obcí a podnikatelé, nekompletní ovšem přijímány nebudou. Pneumatiky mohou přinášet pouze občané Valašských Klobouk a místních částí, pokud předloží doklad o zaplacení místního poplatku za odpad v příslušném kalendářním roce.

Občané by měli této příležitosti k odevzdání nefunkčních zařízení využívat v co největší míře. Případné odložení elektrospotřebiče mimo místo k tomu určené nebo místo zpětného odběru je totiž přestupkem, za který může být uložena pokuta až do výše 20 tisíc korun.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA