Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město v rozpočtu plánuje opravy i investice

date_range 10.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Rozpočet města Valašské Klobouky pro rok 2009 zahrnuje sumu 27,2 milionů korun, které poputují na investiční akce od rekonstrukcí budov po opravu teplovodu či vybudování ekoparku. Dokončení by se měla dočkat v loňském roce započatá oprava ulice Soukenická, stejně tak rekonstrukce památkově chráněné budovy „Starého úřadu". Na řadě je i poslední fáze průtahu Lipinou.

„V rozpočtu je připravena částka 12,5 milionu korun na výstavbu Podnikatelského inkubátoru v lokalitě Zákostelí. Pokud bude v letošním roce schválen dotační titul, proběhne soutěž o dodavatele a stavba bude zahájena," oznámil k nejvýznamnější plánované investici starosta Dalibor Maniš.

Za stejné podmínky, tedy schválení dotace 1,2 milionu od Ministerstva životního prostředí z programu Voda, vzduch a příroda, bude vybudován Ekopark Trhovisko. Ten je plánován na jihovýchodním konci města směrem na Poteč. Z rozpočtu na něj bude vyčleněno 300 tisíc korun. Ekopark bude vhodným místem k pobytu i rekreaci. V příjemném prostředí květnaté louky, bylinkových záhonů, parkové zeleně i herních prvků najdou útočiště a chvilku klidu děti i dospělí.

Dalším projektem, který má zlepšit stav krajiny, je výstavba lesní cesty od železničního viaduktu kolem valašskoklobouckých rybníků k chatové osadě pod Stráží. Stávající cesta bude odvodněna a bude položen nový povrch v délce 1,5 kilometru. Rozpočet této akce je 2,8 milionu, z toho 1,6 milionu by měla představovat dotace Státního zemědělského intervenčního fondu.

 

Foto

Jihovýchodní zeď objektu nebyla zpevněna základy   foto Lenka Zvonková

 

Na jaře bude dokončena celková oprava ulice Soukenické. Položeny budou obruby, vjezdy k rodinným domům a nový povrch vozovky v celkové hodnotě 4,9 milionu korun. V Lipině dojde k finálním pracím na průtahu obcí, město vybuduje obruby a chodník za 1,7 milionu a Ředitelství silnic Zlínského kraje položí povrch hlavní silnice. Ve Smolině se bude navazovat na předchozí stavby, v místě loni opravené kanalizace bude Ředitelstvím silnic položen nový povrch komunikace. Ve stejném úseku vznikne autobusová zastávka.

Oprav se dočká i budova D základní školy, kde se nachází školní kuchyně a jídelna. Dojde k odvodnění a izolaci sklepních prostor a opravě interiéru objektu. „Snahou města je pokračovat v rekonstrukci výměnou oken, vstupu a zateplením fasády. Připravujeme dokumentaci k žádosti o dotaci z EU," přiblížil budoucí záměr vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.

Dokončeny budou opravy „Starého úřadu". Stavební práce byly v loňském roce pozastaveny kvůli zjištění, že část domu nemá základy. Projekt je nyní přepracován, bude provedeno odvlhčení objektu a budova získá novou fasádu. V rozpočtu je na tuto opravu vyčleněno 1,9 milionu korun. Zároveň získá přilehlé kino novou fasádu a vstup.

Z dalších plánovaných investic je možné zmínit vybudování krytých sprch na městském koupališti, nátěr fasády na budově sauny, nebo izolaci sklepních prostor smuteční síně. Revitalizace čeká sídliště na ulici Palackého a v ulici Koželužská budou rekonstruovány tepelné rozvody kotelny pro 36 bytů.

 
 
Lenka Zvonková
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA