Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mladí zdravotníci zahájili novou sezonu

date_range 26.Dub, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 21. dubna 2017 se konala první letošní soutěž Hlídek mladých zdravotníků a to v Brumově-Bylnici. Pořadatelem byl tamní dům dětí a mládeže, který ji připravil už potřetí a v jehož prostorách se samotná soutěž konala. Jak je již v Brumově zvykem, soutěž byla na vysoké úrovni a to jak organizačně, tak také přípravou jednotlivých stanovišť, kde družstva plnila dané úkoly. Modelové situace byly připraveny velmi realisticky a to i díky kvalitnímu maskování zranění. Mezi ty klasické dovednosti, které musí mladí zdravotníci zvládnout, patří obvazová technika, transport raněných a resuscitace. Pořadatelé si však připravili i situace, které byly velmi složité, např. záchrana novorozence nebo otrava léky. Na jednom ze stanovišť se musela družstva popasovat s takovou záležitostí, jako je stav po výbuchu petard a poskytnutí první pomoci těm, které petardy zranili. Aby soutěžící uspěli, museli prokázat nejen své značné teoretické znalosti, ale především, že tyto znalosti umí aplikovat v praxi, že jsou schopni odhadnout situaci, zjistit míru zranění a začít s poskytováním první pomoci.

Mladí zdravotníci soutěžili v DDM Brumov-Bylnice

K prvnímu letošnímu porovnání sil se sjelo 15 družstev z okolních škol. Valašské Klobouky vyslaly do boje pět hlídek ve dvou kategoriích. V kategorii hlídek mladých zdravotníků 1. stupně vybojovala kloboucká hlídka ve složení Alexandra Cahlová, Eliška Švachová, Lucie Mikulčíková, Lucie Manová a Václav Kocourek 1. místo a hlídka ve složení Veronika Kostková, Veronika Šabršulová, Tadeáš Kubík, Tomáš Zubek a Nicolas Hořák 2. místo.

Ani hlídky v kategorii 2. stupně nezaostaly a v silné konkurenci a za přísného bodování rozhodčích zvítězila hlídka ve složení Bára Řepová, Anna Dorňáková, Jana Česneková, Nikola Šerá a Filip Janík. Na třetím místě se umístilo družstvo se členy Terezou Šerou, Žanetou Fritschkovou, Anitou Kaššovou, Adélou Martinkovou a Alžbětou Trčkovou. Tereza Andrýsová, Monika Křenková, Ludmila Macháčová, Jiří Cmajdálka a Jan Koseček obsadili sedmou příčku.

Všem našim hlídkám patří velká pochvala, poděkování za předvedené výkony a přání hodně štěstí do dalších soutěží.

Eva Fialová 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA