Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Motorkář nadýchal přes tři promile

date_range 23.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu dopoledne zastavila hlídka vsetínských policistů řidiče motocyklu, který měl v dechu přes tři promile. Policisté řidiče zastavili proto, že vezl spolujezdce, který neměl přilbu. Řidič má navíc zákaz řízení. Je podezřelý ze dvou trestných činů a spolujezdec z přestupku.

Policisté sdělili v neděli ráno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí jedenatřicetiletému muži ze Vsetína, který jel v sobotu ráno v centru Vsetína značně opilý a navíc přes zákaz řízení na motocyklu zn. Kawasaki.

„Hlídka vsetínských policistů si v sobotu kolem deváté hodiny ráno všimla jedoucího motocyklu, na němž seděl spolujezdec bez přilby.  V centru Vsetína, konkrétně na ul. Smetanova řidiče zastavila. Z řidiče byl cítit alkohol," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.  Že byl skutečně značně posilněn alkoholem, potvrdila dechová zkouška. Vsetíňan se po orientační zkoušce, kdy nadýchal 3,32 promile, podrobil odběru krve v nemocnici. „Kolegové zjistili, že řídil motocykl i přesto, že má zákaz řízení," uvedla mluvčí.

Sedmatřicetiletý spolujezdec motocyklu se bude u správního orgánu zpovídat z přestupku, kterého se podle zákona o provozu na pozemních komunikacích dopustil tím, že neměl za jízdy na hlavě přilbu. „Může dostat pokutu až do výše 2 500 korun. Řidiči hrozí za zmíněné trestné činy až tříletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA