Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mrazy si na Zlínsku vyžádaly už dvě oběti

date_range 09.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
ZLÍNSKO – Ve čtvrtek 8. ledna 2009 ráno byl v obci Újezd u Valašských Klobouk nalezen u rodinného domu mrtvý muž. Informovala o tom v pátek mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková. „Přivolaný praktický lékař na těle čtyřiapadesátiletého muže neshledal známky cizího zavinění, podle něj je příčinou smrti podchlazení. To ale ještě musí potvrdit nařízená pitva," upřesnila mluvčí.

Velmi silné mrazy zasáhly začátkem tohoto týdne hlavně západní část naší republiky. Podle některých zdrojů se ranní teploty na českých horách pohybovaly až přes minus třicet stupňů Celsia. Do východní poloviny našeho území, tedy i na Valašsko, dorazily nízké teploty až v závěru tohoto týdne. Na náš dotaz nám v pátek meteorologický ústav Praha sdělil, že nejnižší teplota v tento den ve Zlínském kraji byla naměřena ve Štítné nad Vláří. „Nad ránem až do osmé hodiny ranní tady naše přístroje ukazovaly mínus dvacet tři stupňů. Teplotu měříme ve výšce zhruba dva metry nad zemí," uvedl pracovník Českého hydrometeorologického ústavu.

 

Foto

Obec Štítná nad Vláří   ilustrační foto St.Fuks

 
Podle policejních statistik si dosud mrazy letošní zimy na Zlínsku vyžádaly životy už dvou lidí. K prvnímu úmrtí podchlazením došlo 31. prosince 2008 v Dobrkovicích na Luhačovicku. „Starostka obce tady našla mrtvého muže ležet na ulici a zavolala pomoc. Lékaři však už jen mohli zkonstatovat, že dvaapadesátiletý muž pravděpodobně umrzl," dodala Jana Bartíková.
 
 
StF
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA