Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Muž skladoval v obci u Vizovic větší množství zbraní, střeliva a výbušnin

date_range 13.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Dvaašedesátiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, protože si bez povolení a bez zbrojního průkazu opatřil větší množství výbušnin, zbraní a střeliva.

 

Na celý případ upozornil květnový výbuch v přístavku rodinného domu, který iniciovaly výpary z nedovolené pálenice. Policisté sice přesně neuvedli, kde na Zlínsku se tak stalo, ale podle našich informací se jedná o událost v obci Lutonina u Vizovic. Před necelým rokem zde zasahovali hasiči při výbuchu domácího destilačního zařízení. Majitel objektu utrpěl lehká zranění. Hasiči prováděli průzkum a následně rozebírali popadané konstrukce. Místo si převzala Policie ČR z důvodu nalezení většího množství nebezpečných látek a střelných zbraní s municí.

 

„Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil dvaašedesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, protože si bez povolení a bez zbrojního průkazu opatřil větší množství výbušnin, zbraň hromadně účinnou, značné množství střeliva a na jiné, znehodnocené zbrani, provedl konstrukční změny a tím ji uvedl do střelbyschopného stavu,“ uvedla mluvčí policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

Zbraně, munice a výbušniny, které policisté našli u dvaašedesátiletého muže. Foto: PČR

 

Při ohledání místa činu našli policisté kromě mnoha kanystrů alkoholu také velké množství zbraní, střeliva a výbušnin, zejména dlouhé palné zbraně, munici a další pyrotechnické prostředky. Muže, který v přístavku rodinného domu bydlel, zadrželi a převezli do policejní cely. Zbraně a výbušniny, které na místě objevili, umístili do skladu zbraní a střeliva. Více než 500 litrů alkoholu a příslušenství k jeho výrobě si převzali pracovníci celní správy.

 

„V případu bylo nutné zhotovit několik odborných vyjádření, které by vyjasnily původ zbraní a munice, jejich množství a nebezpečnost. Na základě odborných vyjádření z kriminalistického ústavu, pyrotechnické služby a Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, kriminalisté zjistili skutečnosti, na základě kterých muže obvinili z výše uvedeného trestného činu,“ dodala mluvčí policistů.

 

V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA