Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Valašské túlání přijede historický tank

date_range 22.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov i tento rok připravil již lidmi oblíbenou turistickou akci s názvem Valašské Túlání.

Smysl akce Valašské túlání nespočívá jenom v podobě divácké účasti, ale hlavní myšlenka vychází z aktivního zapojení návštěvníků do programu, a to zejména ve formě absolvování turistického pochodu. Letos organizátoři připravili 4 různé trasy, které nabízí netradiční výhledy i pro místní, kteří krajinu dobře znají.

Hned 3 ze 4 barevně vyznačených tras povedou přes Vařákovy paseky. Každá trasa končí (anebo začíná) v muzeu Vařákových pasek v Lačnově, kde je připravený atraktivní program pro malé i velké návštěvníky. Součástí vyznačených tras je i několik naučných stezek, které účastníky pochodu seznámí s historií kraje, ale i přírodními a kulturními památkami. Na samotných trasách je připravené různé občerstvení, které určitě každého potěší a také na nich bude probíhat část programu. Hlavní program Valašského túlání začíná v areálu muzea ve 13.00 hodin, ale na jednotlivé trasy je možné vyrazit už od 9:30 hod., od kdy budou otevřena registrační místa.

Trasa I. vede z Lidečka od Čertových skal přes Vařákovy paseky, je dlouhá 9,7 km a trvá zhruba 3,5 hodiny. Trasa II. začíná v obci Drnovice u památníku Ploština, je dlouhá 8 km a trvá zhruba 3 hodiny. Trasa III. začíná i končí v Lačnově v muzeu a povede okolo Trčkových skal a přes Vařákovy paseky. Měří 8,1 km a trvá zhruba 2,5 hodiny. Trasa IV. vede od Lačnovských rybníků do skanzenu po asfaltové cestě a nabídne mimo jiné krásné výhledy jak na rybníky, tak na hřebeny Bílých Karpat. Trasa je dlouhá 3,5 km a trvá zhruba 1 hodinu – je vhodná pro vozíčkáře a maminky s kočárky. Všechny trasy jsou sjízdné na horském kole.

Hlavními hosty letošního ročníku Valašské túlání jsou členové klubů vojenské historie (KVH) Greif a FENIX a spolku VIZE 70 plus – partyzánský oddíl Ploština. Po celý den tak budete mít možnost potkávat partyzány, vojáky Wermachtu, ale i rumunské vojáky, vždy oblečené do dobových uniforem. K vidění budou samozřejmě také historické vojenské zbraně, technika a vozidla.

Historický tank T34/85 poprvé k vidění na Valašsku! Využijte tuto unikátní příležitost se podívat na válečný stroj, který projel takřka celou Evropou a ovlivnil české i Evropské dějiny! Nenechte si ujít jediný den, kdy přijede tank T34/85 a to v sobotu 25.8. na Valašské túlání do Lačnova.

Návštěvníci budou moct zhlédnout atraktivní ukázky připomínající historické události, ke kterým došlo na Vařákových pasekách na konci 2. světové války. Vůbec poprvé bude možné zhlédnout ukázku připomínající osvobození Lačnova 2. května 1945.

Celým odpolednem bude provázet cimbálová muzika Kaňúr a večer se můžete těšit na taneční zábavu. Dále jsou pro návštěvníky připravené ukázky starých řemesel a způsobu života na Valašsku, výroba a ochutnávka tradičních valašských jídel a spousta dalších aktivit, např. kovářské řemeslo, péče o domácí zvířata (ovečky, kačeny) a další domácí práce. Hospodyně se svými pomocníky předvede stloukání másla, výrobu sýra a jiných tradičních krajových jídel. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na dvouhodinové kulturně-zábavné pásmo, které si připravili DJ Radůz a Teta Dáša, kteří přijedou až z Bučovic u Brna. Pro děti je připravený bohatý program formou různých dětských soutěží, diskotéky a dalších pohybových aktivit.

Letošní ročník Valašského túlání se koná v sobotu 25.8. 2018 v Lačnově a uskuteční se za každého počasí. Více informací najdete zde.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA