Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nejen o budoucí přehradě se jednalo ve Vlachovicích

date_range 16.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vizualizace vodního díla, v pozadí obec Vlachova Lhota, obrázek: Povodí Moravy

V pondělí 15. června v sídle Zlínského kraje a ve Vlachovicích jednali starostové dotčených obcí z Vlachovicka nejen o Vodním dílu Vlachovice, ale také o dalších opatření, které mají pomoci s bojem proti suchu, jako jsou rybníky, tůně, mokřady a retenční nádrže.

 

„Chceme použít císařské otisky z poloviny 19. století pro srovnání se současným a nově požadovaným stavem, abychom zjistili potenciál krajiny a vytvořili takzvaný Generel lokalit akumulace povrchových vod,“ přiblížil náměstek hejtmana Josef Zicha (STAN) s tím, že navržená opatření budou společně projednávána s Lesy ČR, Povodím Moravy, VaK, velkými zemědělci a dalšími dotčenými subjekty.

 

Náměstek Josef Zicha ukazuje ze zázemí lyžařského vleku v Újezdě budoucí místo Vlachovické přehrady

 

Všichni účastníci jednání se shodli na tom, že realizace projektu nádrže Vlachovice je prioritou jak regionální, tak zároveň klíčovým pilotním projektem celého Generelu.

 

Stavba přehrady ve Vlachovicích s hrází vysokou 40 metrů a celkovým objemem 29,1 mil. m³ vody, by podle předpokladů měla začít v roce 2026, dokončení se plánuje na rok 2030.

 

Co všechno zatopí přehrada Vlachovice na mapách ZDE.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA