Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nemocnice má nový transportní inkubátor

date_range 20.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Dětské oddělení Vsetínské nemocnice a.s. získalo moderní inkubátor za bezmála čtyři sta tisíc korun, který slouží k transportu právě narozených dětí z centrálních operačních sálů na novorozeneckou stanici. Transportní inkubátor Air-Shields Isolette TI 500 daroval Nadační fond Kapka naděje, jedná se už o druhou pomoc nemocnici a jejím nejmenším pacientům.

Nový inkubátor přispěje k dalšímu zlepšení péče o novorozence, především při převozech z centrálních operačních sálů, kde probíhají porody císařským řezem. „Zajišťuje optimální teplotní prostředí, v případě potřeby máme možnost podávat kyslík," zhodnotila lékařka novorozenecké stanice MUDr. Jolanta Panáčková. Připomenula, že předchozí přístroj od stejného výrobce, který dříve používali, sloužil v nemocnici rekordních sedmnáct let. Pomoc od Nadačního fondu Kapka naděje tak přišla v pravou chvíli.

Nový inkubátor, foto archiv nemocnice

Nadační fond Kapka naděje podpořil nemocnici poprvé v závěru roku 2009, kdy věnoval sedmnáct postýlek pro novorozence v hodnotě bezmála dvě stě tisíc korun. Moderní postýlky jsou snadno polohovatelné, jejich obsluha je jednoduchá, stejně tak i manipulace s nimi. Maminky i zdravotnický personál si jejich užívání nemohou vynachválit. „Rád bych jménem nemocnice poděkoval za oba zmíněné dary, které významnou měrou přispívají k péči o novorozence v našem zdravotnickém zařízení," poděkoval jménem zdravotníků i pacientů ředitel Vsetínské nemocnice MUDr. Martin Metelka, MBA.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA