Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Noční drama, v Návojné hořel rodinný dům

date_range 31.Pro, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 31.12.2010 v 01:29 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v obci Návojná.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jednou cisternou, kterou postupně posílily další cisterny a jednotky dobrovolných hasičů z Návojné, Brumova, Nedašova a Nedašovy Lhoty. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru několika místnostní v domě.

Noční požár vzbudil mladou rodinu s velmi malým dítětem, kteří se tak před plameny dostali včas ven. Na hašení požáru a další pomoc museli vyjet hasiči, na které už čekal rozvinutý požár.

První výjezdový vůz profesionálů z Valašských Klobouk dorazil na místo asi za deset minut od výjezdu. Z oken domu šlehaly plameny a bylo nutné rychle jednat. V dýchacích přístrojích hasiči postupně pronikli do domu, kde se snažili o rychlou lokalizaci a zabránění rozšíření požáru na celý dům.

Nataženým vodním vedením se podařilo požár postupně zvládnout v obývacím pokoji, v kuchyni a částečně i v koupelně. Další obytné místnosti se podařilo zachránit. Během prací museli hasiči rozebrat část dvojitého stropu a uhasit i skrytá ohniska. Zásahem se podařilo uchránit celou střechu domu.

 

foto: HZS Zlínského kraje      více fotek

 
Hasební práce ale nebyly snadné a jen lokalizace požáru trvala hasičům devadesát minut. Sedmnáctistupňový mráz komplikoval dodávku vody, která několikrát zamrzla. Hasiči si pomáhali střídáním cisteren a jejich postupným krátkodobým oteplováním na stanici hasičů. Celková likvidace požáru byla hlášena až krátce před sedmou hodinou ráno.

Během požáru utrpěla žena silný psychický otřes. Společně s batoletem byla nad ránem převezena posádkou zdravotnické záchranné služby do nemocnice k nezbytné péči a vyšetření.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru jen předběžně ohledáno. Požár zničil několik místností domu, který mladá rodina rekonstruovala a používala na víkendové pobyty. Požárem způsobná škoda byla předběžně vyčíslena na 1.000.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 1 mil. Kč.

Příčina vzniku požáru je nadále předmětem dopoledního šetření, kdy na místo vyjel nejen vyšetřovtel hasičů, ale také policejní technik a speciálně cvičený pes na vyhledávání stop po požárech.

aktualizováno

Vyšetřovatel hasičů dopoledne znovu zjišťoval možnou příčinu vzniku požáru přímo ve vyhořelých místnostech domu. Postupně bylo vyloučeno úmyslné jednání a šetření se zúžilo na možnou technickou závadu v oblasti elektroinstalace nebo elektrických zařízení. Nadále jsou ale prověřovány i možnosti nedbalostního jednání majitelů a zkoumají se další okolnosti průběhu a šíření samotného požáru.

Připravujeme foto

 
Ivo Mitáček
HZS Zlínského kraje
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA