Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Probíhá zastřešení nové kaple ve Slavičíně. Sen nadšenců se začíná plnit

date_range 29.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Práce na střeše nové kaple ve Slavičíně - Hrádku

Původní celoživotní sen paní Bednářové, postavit ve své rodné obci kapličku, se nesetkal s pochopením. Proto se uskutečnila výstavba v lokalitě, která se po dlouhých jednáních vyskytla. Tím místem se stal Hrádek na Vlárské dráze, jenž je součástí města Slavičín. Za dílem stojí pouze zmiňovaná paní, která již není mezi námi a tři rodiny nadšenců ze Slavičína, kteří založili sdružení Výstavba kaple Slavičín.

 

Už více než sedm let pracují manželé Studeníkovi, Zemánkovi a Mudrákovi na vybudování kaple ve Slavičíně. Jejich snažení a odpovědnost spočívá především v zajišťování finančních prostředků, kterých si tato stavba vyžádala už nemalé množství. Samotný koncept nové kapličky s přibližně 50 místy k sezení zpracoval hlavní architekt olomouckého arcibiskupství Ing.arch. Josef Indra. Do hmotné podoby se postupně přetavuje jen díky pomoci široké veřejnosti a nejenom jí. „Finanční pomoci se nám dostává především od farníků, občanů našeho regionu, města Slavičín, kraje, firem, soukromých podnikatelů i arcibiskupství Olomouc. Musíme vyzvednout krásný přístup mnohých odborníků, kteří nabízejí i provádějí práce bez nároku na odměnu,“ uvedla za sdružení Výstavba kaple Slavičín, Vlasta Mudráková.

Návrh zpracoval hlavní architekt olomouckého arcibiskupství Ing.arch. Josef Indra

Stavba se nachází v záplavové oblasti, tomu odpovídají pevné základy, které tvoří 32 betonových pilotů o průměru 52 cm zapuštených 7 m hluboko do země. V současné době se uskutečňuje zastřešení kaple náročnou technikou z lepených vazníků. Jelikož se u nás nenašel výrobce, který by byl schopný požadované parametry splnit, muselo se vše objednat v zahraničí. Člověk si může říct, že v dnešní době se do organizace takovéto akce dobrovolně a zadarmo zapojí jenom blázen. To ovšem není případ nadšených členů Sdružení pro výstavbu kaple v Hrádku. „Do projektu jsme se pouštěli s vírou a nadšením, že dílo bude sloužit všem, kteří zde v kapli naleznou tolik potřebné zklidnění. Naproti kaple se nachází 6 domů s pečovatelskou službou. Cyklostezka sousedící s pozemkem kaple bude směřovat k Šanovu a odtud na Slovensko zpět k Luhačovicím, takže i do budoucna se naskýtá perspektiva nádherného prožití hezkých chvil,“ vysvětlila Vlasta Mudráková.

Stavební práce na střeše kaple ve Slavičíně. Foto: sdružení Výstavba kaple Slavičín

Vzhledem k tomu, že bude nutné po zastřešení provést i klempířské práce, zhotovit odtoky spádové vody, přívod elektřiny, plynu a také omítky, je sdružení opět závislé na peněžních darech od farníků, občanů, institucí a firem. „Neskutečně si vážíme podpory našeho záměru s níž jsme se dopracovali až k zastřešení kaple a budeme vděčni za podporu i v této pro nás všechny tak náročné době,“ dodala Vlasta Mudráková, členka sdružení Výstavba kaple Slavičín.

 

K dostavbě kaple můžete přispět zasláním libovolné částky na účet 245743398/0300 nebo poštovní poukázkou na adresu Výstavba kaple, Mladotické nábř. 419, 76321 Slavičín.

 

Stavební práce na střeše kaple ve Slavičíně. Foto: sdružení Výstavba kaple Slavičín

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA