Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O pohár bojovaly tři desítky horolezců

date_range 26.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VSETÍN – Téměř třicet mladých závodníků ve věku od deseti do osmnácti let se uplynulý víkend utkalo na umělé lezecké stěně v základní škole v Luhu o pohár Centra sportu 2009. Pátý ročník lezeckých závodů pro děti a mládež si již tradičně nenechali ujít reprezentanti horolezeckých oddílů a škol ze Vsetína, Valašského Meziříčí, Příboru a Lipníku nad Bečvou.

„Celkem 27 závodníků bojovalo o postup do semifinále a finále soutěže ve dvou kvalifikačních cestách. Každá z nich byla přitom bodově hodnocena podle dosažených chytů a bonifikována za dosažení Topu neboli vrcholu," vysvětlil způsob hodnocení vedoucí soutěže Igor Haša. Obtížnost cest byla podle něj postavena tak, aby co nejlépe rozdělila startovní pole a zároveň umožnila zajímavé lezení závodníkům ve všech kategoriích. „Všechny cesty byly před zahájením soutěže otestovány jejich stavitelem," poznamenal organizátor.

 

Foto

Foto: Igor Haša

 
Z vítězství ve výkonnostně vyrovnané soutěži plné talentovaných mladých lezců se nakonec radovali i vsetínští borci. Mezi nejúspěšnějšími byla Barbora Machulková, která zvítězila v kategorii dívek od 11 do 14 let, a Václav Kubala. Ten si odnesl pohár za vítězství v kategorii chlapců od 15 do 18 let. Skvěle si vedli i Anna Hejduková, Lenka Meluzínová a Vít Osička, kteří ve svých kategoriích obsadili další medailové pozice.
 

Foto

Foto: Igor Haša

 
Organizátoři jsou tak s výsledkem soutěže spokojeni. „Celý den panovala v tělocvičně příjemná sportovní atmosféra a bylo zážitkem pozorovat vzrůstající výkonnostní úroveň talentovaných lezců ze střední Moravy," uvedl k průběhu soutěže Igor Haša a dodal: „Věříme, že se nám podaří letos realizovat dostavbu závodního převisu, abychom již v prosinci mohli zvednout obtížnost závodů a završit úsilí o vybudování kvalitního horolezeckého sportoviště pro Vsetínsko."

Výsledky:

A. kategorie 1998 a mladší
B. kategorie 1994 až 1997
C. kategorie 1990 až 1993

A.Kategorie, dívky
1.Patricie Engelová, HO Příbor
2.Barbora Golnáňová, ZŠ Šafaříkova V.Meziříčí

B. Kategorie, chlapci
1.Filip Kresta, HO Příbor
2.Filip Dobiáš, HO Příbor
3.Jakub Tihelka, HO Lipník n. Bečvou

B. Kategorie, dívky
1.Barbora Machulková, ŠSK ZŠ Vsetín-Luh
2.Anna Hejduková, ŠSK ZŠ Vsetín-Luh
3.Petra Janotová, HO Příbor

C. Kategorie, chlapci
1.Václav Kubala, ŠSK ZŠ Vsetín-Luh
2.Adam Janovský, Gymnázium V.Meziříčí
3.Vít Osička, ŠSK ZŠ Vsetín-Luh

C.Kategorie, dívky
1.Barbora Hynková, Gymnázium V.Meziříčí
2.Lenka Meluzínová, ŠSK ZŠ Vsetín-Luh
3.Michaela Morbitzerová, HO Lipník n. Bečvou

Eva Stejskalová s přispěním Igora Haši

 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA