Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Oheň zničil stodolu u domu v Jarcové

date_range 29.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V sobotu 29.10.2011 v 06:03 hod. byli hasiči informováni o požáru střechy domu v obci Jarcová. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka dobrovolných hasičů z Poličné, Jarcové, Bystřičky, Jablůnky a Zašové. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru stodoly u rodinného domu.

„Požár jako první zpozorovala svědkyně, která čekala na zastávce autobusu u silnice. Požár střechy domu ohlásila na tísňovou linku a na místo vyrazili hasiči," uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Majitel domu se probudil prakticky až příjezdem cisteren a o požáru do poslední chvíle nevěděl.

 

foto HZS Zlínského kraje   více fotek

 
Rozsáhlý požár zasáhl celou stodolu o rozměru asi 10 x 10 metrů. Velitel zásahu si vyžádal výjezd dalších posilových vozů k hašení. „Hasiči se snažili zabránit především rozšíření plamenů na blízký rodinný dům. Lokalizace požáru trvala asi třicet minut," podotkl mluvčí.

Intenzivním hašením se dům podařilo uchránit. Požárem byl zasažen jen z malé části. „Další práce se soustředila na postupné hašení zničené stodoly, která byla plná sena a slámy. Při zásahu se podařilo uchránit také domácí zvířata a další majetek," dodal Ivo Mitáček. Likvidace požáru pokračovala i v dalších hodinách. Na místo dorazil také vyšetřovatel hasičů.

aktualizace 

09:45

Velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru. Hasičům se podařilo požár celkově uhasit až po důkladném rozebrání zničených konstrukcí stodoly a po postupném dohašení skrytých ohnisek. Během likvidace požáru bylo nutné požářiště důkladně prolévat vodou a postupně vyházet naskladněný materiál.

11:00

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Po vyloučení některých možných příčin vzniku požáru dospěl vyšetřovatel k předběžnému závěru, že požár vznikl kvůli nedbalosti nebo úmyslem neznámé osoby. K případu byla přizvána policie a nadále pokračuje špolečné šetření případu. Požárem způsobené škody byly odhadnuty asi na 500.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 1 mil. Kč.

 
-red-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA