Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý mladík ohrožoval nožem svoji sestru

date_range 28.Led, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Od nedělního večera vyšetřují a dokumentují vsetínští kriminalisté poměrně závažný případ nebezpečného vyhrožování, který se udál v malé obci na Hornolidečsku. Agresivní opilý mladík tam napadl svoji sestru, po které hodil během fyzického útoku kuchyňský nůž, který ji naštěstí nezranil.

„Událost oznamovala pětadvacetiletá napadená žena, která do telefonu uváděla, že po ní bratr při fyzickém napadání hodil nůž, zraněná však není.," uvedla případu policejní mluvčí Lenka Javorková.

Bratr měl podle napadené ženy pak všechny nože sebrat a schovat je ve svém pokoji pod postelí. Rovněž stočil koberec z chodby, na kterém bylo rozbité sklo, a schoval ho do prostoru pod schodištěm. Pak se uzamknul v pokoji.

„Operační důstojník vyslal na místo ještě další hlídku z Valašských Klobouk. Policisté pak v domě vyzývali muže, aby dveře od pokoje odemkl, ten po několika vyzváních poslechl. Byl ovšem vůči policistům velmi arogantní a útočný, proto muži nasadili pouta a odvezli ho do policejní cely," vylíčila sled událostí mluvčí. Ještě před umístěním do cely se podrobil dechové zkoušce, při které mu policisté naměřili 1,67 promile.

ilustrační foto PČR

Hornolidečtí policisté a následně kriminalisté, kteří si případ převzali, zjistili, že čtyřiadvacetiletý muž přišel v opilém stavu domů, kde bydlí se svojí sestrou a matkou, která však zrovna doma nebyla. Mladý muž posilněný alkoholem se začal se sestrou hádat. Hádka pak přerostla až ve fyzické napadení ženy.

„Po napadení mladá žena utekla do koupelny, bratr si vzal další nůž a běžel za ní, kde ji znovu ohrožoval. Chvíli se o nůž přetahovali a nakonec se ženě podařilo bratrovi nůž vyrazit z ruky, utéct a přivolat policii. Mladík sestře vulgárně nadával a hrozil, že ji zabije," doplnila ještě Javorková.

Nebylo to poprvé, co mladý muž napadl své blízké. Nedávno zaútočil i na svoji matku. Mladíkovi sdělili kriminalisté obvinění z trestného činu nebezpečného vyhrožování s trestní sazbou do tří let a vykázali ho na 10 dnů z domu.

„V případě porušení vykázání se dopustí přestupku proti veřejnému pořádku s pokutou do 5 000 korun, v případě opakovaného či závažného porušení vykázání pak trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí s trestní sazbou do tří let," dodala na závěr Lenka Javorková.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA