Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pálenici ve Slavičíně koupilo a zároveň provozuje město. Zájem je velký

date_range 18.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

S ohromným zájmem se setkalo město Slavičín coby nový provozovatel pálenice v Hrádku, místní části města. „Ve čtvrtek 17. prosince, kdy oficiálně zahajujeme provoz, už můžu s hrdostí sdělit, že pořadník máme plný až do půlky března,“ informoval starosta města Tomáš Chmela.

 

Město Slavičín koupilo na podzim po úmrtí původního majitele do svého vlastnictví za 6,2 milionů korun areál pálenice (bývalý lihovar) včetně zámečku, příslušenství pálenice a některých dalších součástí vybavení areálu. Předcházela tomu mimořádně složitá anabáze, kdy se město potýkalo se zástavními právy, nesouladem mezi katastrem a reálnou zástavbou, problémy s kolaudací, územním plánem a pozemky, které jsou zatím v majetku státu.

Desatero účinků slivovice vyvěšené v pálenici

„To, že můžeme začít pálit už teď, je pro mě opravdový vánoční dárek,“ poznamenal Chmela. Doplnil, že význam areálu, který město vlastní, je pro obyvatele Hrádku klíčový. „Leží ve středu Hrádku, je dobře dopravně dostupný a nabízí hodně místa, které chceme v budoucnosti účelně využít například pro místní spolky,“ upozornil starosta.

 

Kromě pěstitelského pálení zde město plánuje pořídit také vybavení pro další zpracování ovoce, jako je sušení či moštování. Areál poslouží i k vykrytí nedostatečné kapacity pro hrádecké hasiče. Zvažuje se také možné rozšíření sběrného dvora, ale i možnost bydlení či dalších prostor pro veřejnou obslužnost v Hrádku.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA