Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po tomto manévru u Valašské Polanky skončil kamion převrácený v příkopu

date_range 07.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Video spustíte na konci článku

Uplynulý týden vyjížděli vsetínští policisté ze skupiny dopravních nehod k Valašské Polance, kde se do příkopu převrátilo nákladní vozidlo s návěsem. Chyba nebyla na straně řidiče nákladního vozu, ale na straně motocyklisty, který svojí nebezpečnou jízdou vytlačil řidiče nákladní soupravy ze silnice (informovali jsme ZDE). Policisté nyní zveřejnili další podrobnosti a také video z kabiny řidiče kamionu.

 

Nehoda se stala 30. března v patnáct hodin odpoledne na silnici I/57 v katastru obce Valašská Polanka. Řidič motocyklu Suzuki GSF jel se spolujezdkyní ve směru od Vsetína a v pravotočivé zatáčce za odbočením k obci Seninka, v místě, kde je souvislá čára, předjížděl nákladní soupravu, přičemž neměl před sebe dostatečný rozhled k bezpečnému předjetí.

 

„Když byl na úrovni levého boku nákladního vozidla s návěsem, uviděl v protisměru vozidlo zn. Audi, jehož řidič byl nucen zastavit těsně při pravém okraji, aby nedošlo k čelnímu střetu. Řidič motocyklu se snažil co nejvíce natlačit k levému boku zpomalující nákladní soupravy. Řidič nákladního vozidla se zase snažil co nejvíce uhnout k pravému okraji vozovky, přitom najel na pravou krajnici a dále na nezpevněný povrch silničního příkopu, který se uvolnil a nákladní vozidlo i s návěsem se převrátilo na pravý bok do příkopu,“ popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

Místo dopravní nehody. Foto: archiv redakce

Ke střetu nedošlo. Řidič nákladní soupravy s polskou poznávací značkou z nehody vyvázl bez zranění. Na nákladní soupravě, na které bylo naloženo 105 pytlů cementu, vznikla škoda přesahující 300 tisíc korun (první informace uváděly škodu 1 milion korun). Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní.

 

„Řidič motocyklu porušil hned několik ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Za přestupky mu ve správním řízení hrozí pokuta 5 – 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok. Od začátku letošního roku evidujeme ve Zlínském kraji 13 dopravních nehod s účastí motorkářů, z nichž 11 nehod řidiči motocyklů zavinili. Při těchto nehodách jeden řidič motocyklu zemřel, tři se zranili těžce a čtyři lehce,“ dodala Lenka Javorková.

 

Motocyklisté patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu, proto na ně policisté apelují, aby byli po dlouhé zimní pauze na silnicích opatrní a ohleduplní a volili defenzivní způsob jízdy.

 

Video z kabiny kamionu:

Video: PČR

Místo nehody. Foto: PČR

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA