Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policisté si došlápli na motoristy v lesích. Řidič u Lačnova se snažil ujet

date_range 10.Srp, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Policejní zátah v bělokarpatských lesích, foto: PČR

Na základě řady podnětů  a stížností na řidiče motorek a čtyřkolek, jenž neoprávněně vjíždí do lesů v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty (informovali jsme zde), proběhla v sobotu akce zaměřená na řádění těchto řidičů, kteří jízdou v lesích ruší lesní klid, ničí terény i lesní cesty.

 

Akce se zúčastnili policisté z Územního odboru Zlín, konkrétně z valašskoklobouckého, vizovického, otrokovického, luhačovického a zlínského obvodního oddělení, dále ze zlínského dopravního inspektorátu a rovněž policisté z Letecké služby Policie ČR, kteří monitorovali situaci ze vzdušného prostoru. Přítomen byl také pracovník Odboru životního prostředí z Městského úřadu Valašské Klobouky.

 

„Policisté vyrazili na policejních terénních motorkách a čtyřkolkách do lesů především na Valašskokloboucku, ale i Vizovicku, kolem desáté dopoledne. Při kontrolách se zaměřili na dodržování lesního zákona, zákona o ochraně přírody a krajiny, zákona o myslivosti a zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Policejní zátah v bělokarpatských lesích, foto: PČR

 

Před půl druhou odpoledne zastavili mezi obcí Poteč a Nedašova Lhota řidiče ve Škodě Octavii, který jevil známky požití alkoholu. Dechovou zkoušku i odběr krve však odmítl, proto mu ve správním řízení hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na 2 roky.

 

Motorkář se u Lačnova snažil policistům ujet

 

Krátce po čtvrté hodině spatřili policisté v blízkosti obce Lačnov řidiče, který nereagoval na pokyny k zastavení a snažil se ujet policejní hlídce na motocyklu zn. Kawasaki po lesní svážnici. Policistům však neujel, zastavili ho asi po kilometru. „Tento řidič se dopustil hned několika přestupků: na motorce neměl registrační značku, nereagoval na výzvy policistů k zastavení a také porušil lesní zákon, za což mu ve správním řízení hrozí několika tisícová pokuta,“ informovala Lenka Javorková.

 

 

Dalším hříšníkem, který uvízl v síti policistů, byl řidič na motocyklu Jawa 555, kterého se jim podařilo zastavit na louce mezi Lačnovem a Lidečkem kolem půl páté odpoledne. I tento řidič porušil zákon tím, že vjel do lesa. Jeho přestupek bude řešit správní orgán.

 

Policisté při akci, která končila o půl sedmé večer, zkontrolovali také tři desítky řidičů, kteří se pohybovali po lesních cestách v souladu se zákonem. Vzhledem k nekázni řidičů motocyklů a řidičů čtyřkolek v lesích v našem kraji, budou podle polcistů obdobné akce v následujících měsících nadále probíhat.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA