Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pomoc s nákupem pro seniory, nebo lidi v karanténě

date_range 28.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: charita.cz

Jste v karanténě, nebo jste se ocitli vlivem mimořádných opatření bez pomoci? Pokud žijete sami, nebo nemáte příbuzné ani známé, kteří by vám mohli nakoupit či zajistit potřebné léky, nabízejí města pomoc v podobě asistenčních služeb.

 

Valašské Klobouky

 

Město Valašské Klobouky zřizuje asistenční linku, po telefonu si můžete požádat o dovoz nákupu potravin nebo léků.

 

Asistenční linka pro seniory a osoby v karanténě – telefon 737 924 568

 

Služba bude vaše objednávky přijímat na výše uvedeném čísle v pracovní dny od 7 do 19 hodin. Rozvoz nákupů pak bude probíhat v pondělí, ve středu a v pátek v odpoledních hodinách prostřednictvím pracovníků městské policie.

 

Pokud ve svém sousedství víte o někom, kdo zůstane opuštěný nebo bez péče ze strany blízkých, prosíme, informujte jej o této možnosti pomoci.

 

Brumov-Bylnice

 

Město Brumov-Bylnice ve spolupráci s Charitou Valašské Klobouky organizuje pomoc pro lidi v oblasti dovozu nákupů základních potravin, léků a drogerie.

 

Služba je bezplatná a je určena především těm, kdo nemají možnost si nákupy obstarat někým z rodinných příslušníků, případně lidmi z blízkého okolí.

 

V současné době probíhá zjišťování zájmu o tuto službu, která by začala být poskytována od pondělí 26.10. Je možné na uvedený kontakt zavolat a zaregistrovat se do služby.

 

Závoz nákupu bude prováděn vždy v pondělí-středu-pátek vyjma státního svátku. Platba bude probíhat na dohodnutý bankovní účet nebo v hotovosti.

 

Telefonní čísla na kontaktní pracovníky: 733 755 932

Na tomto kontaktu jsme Vám k dispozici v pracovní dny v době od 8:00 do 16:00 h.

 

Slavičín

 

Místní Charita Slavičín spouští rozvoz potravin pro občany, kteří jsou v karanténě. „Objednat nákup musíte den předem do 11 hodin pouze telefonicky na tel. čísle 734 435 242,“ informoval slavičínský starosta s tím, že se nabídka nevztahuje na nákup tabáku a alkoholu či zboží ze slevových akcí v letácích. Slavičínská charita je schopna také nejohroženějším seniorům zajistit a přivézt dezinfekci zdarma.

 

Vsetín

 

Stejně jako na jaře, organizuje vsetínská radnice nákupy a dovoz léků pro osamělé seniory a invalidní důchodce. Možnost donášky nákupů mohou využít osamělí senioři o a invalidní důchodci od úterý 27. října.

 

Služba je zdarma, její příjemci zaplatí pouze hodnotu nákupu. Pokud potřebujete, či nabízíte pomoc, volejte ve všední dny od 8 do 13 hodin na následující telefonní čísla:

„Potřebuji pomoc“ telefonní číslo : 739 247 908 

„Nabízím pomoc“ telefonní číslo:  739 243 808

 

Luhačovice

 

Město Luhačovice podobně jako na jaře chce pomoci seniorům z Luhačovic a místních částí Kladná Žilín, Polichno a Řetechov s koordinací pomoci s nákupy, vyzvednutím léků a s dalšími činnostmi, tak aby senioři a lidé nějak ohrožení nemuseli vycházet ze svých domovů. Zároveň bude v MTIC Luha info fungovat poradenská linka, kde pracovnice infocentra poradí, na koho se mají lidé případně obrátit, pokud mají nějaký problém.

„Víme, že nejdůležitější je ochránit seniory. Na jaře se nám povedlo prostřednictvím našeho informačního centra zkoordinovat dovoz nákupů, léků a jiné pomoci prostřednictvím dobrovolníků. Tento osvědčený model chceme zopakovat. Tak znovu tuto činnost obnovujeme,“ řekl starosta města Marian Ležák.

 

Postup je jednoduchý, stačí zavolat na infocentrum od pondělí do pátku v době od 8:00 do 15:00, o víkendu od 9:00 do 12:00 a domluvit se. Kontakty jsou pevná linka: 577 133 980, mobil: 608 326 255.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA