Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chlapec z hořícího domu ve Štítné nad Vláří zachránil dívku

date_range 22.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

S požárem rodinného domu ve Štítné nad Vláří na v sobotu od čtvrté hodiny odpolední bojovalo pět jednotek hasičů. Postupně se k místu požáru sjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Slavičín a Valašské Klobouky a dobrovolné jednotky z Brumova, Slavičína a ze Štítné nad Vláří.

 

Požár, který se šířil od kotelny, zachvátil polovinu jednopatrového domu. „Při požáru byl popálen majitel nemovitosti, kterého hasiči pomohli přenést do vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice na popáleninové centrum. Požár se rychle šířil až do prostor střechy. Hasiči v dýchací technice k lokalizaci požáru použili tři hasební proudy. Zásah komplikoval nejen špatně dostupný terén pro hasičskou techniku, ale i hustý kouř, který byl uvnitř hořícího domu,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Požár ve Štítné nad Vláří, foto: HZS

 

Hasiči postupně nyní rozebírají střechu domu, aby se dostali ke skrytým ohniskům, která dohašují. Po celou dobu dům průběžně kontrolují termokamerou. Na místě je vyšetřovatel hasičů, který nyní provádí společné šetření s Policií ČR.

 

Aktualizace 22. 3. 2020

Čtrnáctiletý chlapec z hořící domu zachránil malou dívku

 

Ten společně se svou nevlastní osmiletou sestrou a rodiči trávil březnové dny na chalupě ve Štítné nad Vláří. Zde však včera odpoledne došlo k požáru, který se rychle šířil z technické místnosti do podkroví domu. O požáru jsme již včera informovali. V podkroví domu se však v danou chvíli na televizi dívala osmiletá dívenka. Chlapec za ní přišel a díval se chvíli s ní, a to až do okamžiku, kdy ucítil kouř a následně zjistil, že v domě hoří. Nejprve obě děti chtěly k útěku z domu použít schodiště, kde však již ale šlehaly plameny. Chlapec však zachoval chladnou hlavu. Společně se svou nevlastní sestrou vylezl oknem ven na střechu a z ní se obě děti dostaly do bezpečí na zem.

 

Při požáru byl vážně zraněn přítel rodiny, který v domě pobýval. Toho vrtulník transportoval na popáleninové centrum.

 

Díky rychlé pohotovosti chlapce vyvázly děti z hořícího domu bez újmy na zdraví.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi