Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požár zachvátil střechu domu ve Valašské Senici

date_range 01.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up V době jejich příjezdu byla střecha domu v plamenech, foto: HZS

Majitel rodinného domu v obci Valašská Senice v úterý odpoledne zjistil, že mu hoří střecha domu. Ihned volal na tísňovou linku hasičů.

 

„Na místo vyjeli hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Vsetín, místní jednotka a jednotky z okolních obcí Francova Lhota a Horní Lideč. V době jejich příjezdu byla střecha domu v plamenech,” informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Požár zachvátil střechu rodinného domu ve Valašské Senici. Foto: HZS

Hasiči k likvidaci požáru použili dva hasební proudy a již půl hodiny po ohlášení měli požár pod kontrolou. K zamezení dalšího šíření požáru v půdním prostoru použili speciální hasící zařízení tzv. systém CCS Cobra (více ZDE), které umí vodním proudem s abrazivem proříznout stěny budov a střech.

 

„S pomocí přetlakové ventilace odvětrávali půdní prostor, který byl silně zakouřen. O další půl hodinu později měli požár již zlikvidovaný. Postupně však vynášeli z půdy ven uskladněné věci, které prolévali vodou,” dodala Lucie Javoříková.

Požár zachvátil střechu rodinného domu ve Valašské Senici. Foto: HZS

Událost se obešla bez zranění majitele i jiných osob. Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu požáru a výši vzniklé škody.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA