Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Přes prodloužený víkend pozor na předpisy

date_range 25.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Během prodlouženého víkendu budou dopravní a pořádkoví policisté v rámci celého Zlínského kraje ve zvýšené míře dohlížet na bezpečnost silničního provozu. Hlavním důvodem je vysoký počet dopravních nehod s vážnými následky.

„Od začátku letošního roku zemřelo na silnicích Zlínského kraje už 30 lidí, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 7 více," uvedla tisková mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

Vzhledem k dlouhodobému nepříznivému vývoji následků na životech a zdraví při dopravních nehodách přistoupilo vedení krajského ředitelství k provedení preventivních opatření ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v rizikovém období nadcházejícího prodlouženého víkendu.

 Ilustrační foto PČR

Na silnicích našeho kraje budou od dnešního odpoledne desítky policistů dohlížet na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany řidičů. Kontrolovat se bude především zákonem stanovená rychlost, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, telefonování během jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí a samozřejmě alkohol a drogy za volantem.

„Apelujeme především na řidiče, ale i na chodce a cyklisty, aby respektovali pravidla silničního provozu a nevystavovali se tak zbytečně nejenom postihu od policistů, ale také i ohrožení vlastního života či zdraví," dodává Lenka Javorková.

Od začátku letošního roku došlo ve Zlínském kraji k 2553 dopravním nehodám (vloni 2382 nehod), při kterých zemřelo 30 osob (vloni 23 osob), těžce se zranilo 136 účastníků (vloni 168) a lehce 927 (vloni 924).

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA