Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Prezidentem oceněný Jiří Ovesný ukončil dráhu profesionálního hasiče

date_range 27.Čvc, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jiří Ovesný převzal v roce 2015 z rukou prezidenta čestné uznání. Foto: HZS

Po pětatřiceti letech končí npor. Mgr. Jiří Ovesný, velitel stanice Valašské Klobouky, svou dráhu profesionálního hasiče, kterou zahájil v květnu 1987, kdy byl přijat pod tehdejší ONV Gottwaldov jako starší požárník. Postupně se vypracoval na hasiče strojní služby. V roce 1997 byl ustanoven na post hasič velitel a byl pověřen vedením požární stanice ve Valašských Kloboukách a v roce 2001 se stal velitelem družstva této stanice.

 

Dne 1. prosince 2004 nastoupil do funkce velitele stanic Valašské Klobouky, Slavičín a Luhačovice. Poté co v roce 2006 stanice Slavičín a Luhačovice získaly svého nového velitele, zůstal Jiří Ovesný stanici ve Valašských Kloboukách i nadále věrný. Místním profesionálním hasičům tak velel až do ukončení své hasičské profese.

 

Spolu s Jiřím Ovesným (vlevo) ukončil svou profesní dráhu hasiče také npor. Ing. Petr Svízela (vpravo) velitel stanice Uherský Brod. Foto: HZS

Za dlouholetou obětavou práci pří záchraně zdraví, životů i majetku lidí a spolupráci a službu občanům poděkoval krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který předal končícím kolegům poděkování a několik darů.

 

Při zásahu ve Vrbětících Jiří Ovesný zachránil životy hasičů. Od prezidenta převzal čestné uznání

 

Npor. Mgr. Jiří Ovesný, velitel stanice HZS Zlínského kraje Valašské Klobouky, převzal v rámci slavnostního ceremoniálu udělení Zlatých záchranářských křížů dne 16. dubna 2015  z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana čestné uznání.

 

Významné ocenění získal za velení zásahu ze dne 16. října 2014, kdy došlo k požáru a výbuchu v areálu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Po příjezdu na místo události, vyhodnocení situace a vyhlášení III. a následně i zvláštního stupně požárního poplach rozhodl o přerušení zásahu a stažení nasazených hasičů od zasaženého objektu. Ten následně explodoval. Tímto svým včasným rozhodnutím zachránil životy všech zasahujících hasičů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA