Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Připomeňte si 150. výročí narození Huberta Gessnera

date_range 20.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Lavička Huberta Gessnera ve Valašských Kloboukách

Na středu 20. října připadá 150. výročí narození valašskoklobouckého rodáka, architekta Huberta Gessnera. Jeden z nejvýznamnějších středoevropských architektů 1. poloviny 20. století byl průkopníkem secese v našich zemích. Ve Valašských Kloboukách také stojí vůbec první secesní stavba na českém území, a sice dům Josefa Bratmanna. Pojďte si s námi slavného rodáka připomenout. Poslechem pořadu na vlnách Českého rozhlasu, podzimní procházkou po městě, návštěvou nové expozice v městském muzeu, posezením na lavičce Huberta Gessnera na Masarykově náměstí a také přečtením jeho životopisu, který vám lavička nově nabídne skrze QR kód.

 

„Klobouckému rodáku a výjimečnému architektu Hubertu Gessnerovi se bude v den 150. výročí jeho narození věnovat Český rozhlas speciálním dílem pořadu Rodáci známí neznámí. Poslechnout si jej můžete ve 14.15 hodin a poté v reprízách ve čtvrtek 21. října v 6.50 nebo v neděli 24. října v 8.10 hodin,“ pozval historik městského muzea Petr Odehnal.

Expozice ve stodole u domu Josefa Bratmanna

Poté co si s Hubertem Gessnerem uděláte malou architektonickou chvilku u rádia a třeba kávy nebo čaje, zveme vás na procházku Masarykovým náměstím. Tady se můžete zastavit nejen u dalších známých staveb, například domu Jana Horného nebo domu U Slunce, ale také se posadit na lavičku Huberta Gessnera a vychutnat si zážitek literární. „Lavičku jsme právě při této příležitosti obohatili o QR kód, který návštěvníkům po načtení chytrým telefonem zobrazí stránku věnovanou životu a především tvorbě našeho významného architekta,“ dodal Petr Odehnal.

Expozice o Hubertu Gessnerovi v městském muzeu

Aby byl váš dojem kompletní, doporučujeme navštívit expozice ve Staré radnici a ve stodole na zahradě domu Josefa Bratmanna, které pojednávají nejen o Gessnerově tvorbě ve Valašských Kloboukách, ale také v dalších českých, moravských i slezských městech a v Rakousku.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA