Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pro běžkaře je upraveno 40 kilometrů tras

date_range 03.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Bohatá sněhová nadílka posledních dnů přinesla ideální podmínky pro běžkaře ve Velkých Karlovicích. Obec, vyhlášená množstvím ski areálů a sjezdovek, si v posledních letech získává čím dál větší popularitu také u běžkařů díky bohaté síti upravovaných a kvalitně značených tras. V zimě nabízí až 50 km tras v 12 okruzích, které se vzájemně prolínají.

„Aktuálně u nás mohou běžkaři využívat 10 tras v délce 40 kilometrů. Nesjízdné jsou jen dvě trasy vedoucí přes místa s probíhající těžbou dřeva," informoval Miroslav Koňařík, starosta obce Velké Karlovice, která stopy udržuje. „V údolí je 20 až 30 centimetrů čerstvého sněhu, podmínky jsou ideální. Loňská zima byla na sníh extrémně špatná, běžkaři si u nás téměř neužili. Teď si to můžou vynahradit," dodal.

Pro běžkaře je upraveno 40 kilometrů tras (foto Resort Valachy Velké Karlovice)

Velké Karlovice patří svou rozlohou k největším obcím České republiky. Větví se do několika údolí a jen páteřní silnice „od cedule k ceduli" měří téměř 10 kilometrů. Běžkaři tu v zimě najdou strojově upravované trasy různé délky a náročnosti. Na své si přijdou jak zkušení sportovci vyhledávající větší vzdálenosti a převýšení, tak i začátečníci či méně zdatní běžkaři spoléhající na nenáročný terén podél Vsetínské Bečvy a na kratší vzdálenosti v neustálém dosahu „civilizace" a s možností zastávek v hospůdkách podél tras.

Na tuto síť navazuje dalších 50 km běžeckých tras, upravovaných Sdružením obcí Valašsko – Horní Vsacko na okolních hřebenech.

Velké Karlovice jsou mezi běžkaři proslulé i jako místo konání závodu Karlovská 50. Letošní 13. ročník se uskuteční v sobotu 21. února. „Startovní listina se již plní. Zájemcům doporučujeme včasnou registraci, počet míst je omezen na 400 závodníků na kratší a 400 na delší trati. Navíc už jen do této neděle je možné se registrovat za nejvýhodnější startovné. Na trase Karlovské padesátky se již dá trénovat, je upravená v plném rozsahu. Mapa je na webu www.karlovska50.cz," informoval Miroslav Koňařík.

O týden později, v sobotu 28. února, se uskuteční závod na běžkách NOČNÍ STOPA VALACHY, jímž odstartuje 3. ročník seriálu VALACHY TOUR. Zvláštností je čas konání závodu po setmění. „Dospělí poběží na 15 kilometrů dlouhé trase vyznačené reflexními prvky či loučemi. Ještě před setměním proběhnou i závody na kratší trase pro děti se startovným zdarma," uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil. Registrace do závodu probíhá na www.valachytour.cz.

Aktuální stav běžkařských tras je aktualizován na webu obce – www.velkekarlovice.cz

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA