Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidič policistům ujížděl, navíc byl ozbrojen

date_range 28.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Výskyt podezřelé osoby ohlásil včera odpoledne na linku 158 anonymní oznamovatel. Dle jeho slov se měla osoba pohybovat ve Lhotě u Vsetína v osobním vozidle značky BMW 3 černé barvy. Informovala o tom mluvčí vsetínských policistů Ludmila Brousilová.

Policisté ihned toto oznámení začali prověřovat. Podle následného zjištění se v místě takové auto skutečně nacházelo a jelo směrem ke Vsetínu. „Hlídka jej chtěla zastavit a provést kontrolu. Šofér ovšem na výzvy k zastavení nereagoval a snažil se hlídce policistů ujet," popisuje mluvčí.

Kolem třinácté hodiny bylo vozidlo nakonec zastaveno ve Vsetíně na nadjezdu Pionýrů. Při zastavování vozidla hlídka viděla, že má podezřelá osoba ve své blízkosti zbraň.

„Byla zde důvodná obava, že by ji muž mohl použít. Poté co na něj však policisté namířili svými zbraněmi, se muž nezmohl na žádný odpor. Byl zajištěn a převezen na vsetínské obvodní oddělení," vysvětluje Brousilová.

 
Podle následných zjištění byl osobou řidiče třiatřicetiletý muž ze Vsetína. Z evidenčních záznamů bylo zjištěno, že momentálně ani nemá řidičák. Na konci loňského roku mu totiž byl vysloven zákaz řízení. Za volant sedl navíc pod vlivem drog.

„Jakou návykovou látku řidič užil ukáže až výsledek provedeného testu. V autě byly nalezeny celkem dvě bez povolení přechovávané zbraně a jedna replika zbraně. Zbraně budou odeslány na odbornou expertizu, kde se bude prověřovat zda s nimi nebyl spáchaný trestný čin nebo jestli se nejedná o hledané zbraně," dodala Ludmila Brousilová.

Třiatřicetiletý vsetíňan se rázem ocitl v cele a je proti němu vedeno trestní řízení. V něm mu bude sděleno podezření z přečinů nedovoleného ozbrojování, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA