Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidiče havarovaného autobusu čeká soud

date_range 26.Zář, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému čtyřiapadesátiletému řidiči autobusu, který koncem ledna po páté hodině ráno při jízdě od Vlachovic do Loučky narazil do rodinného domu v Haluzicích na Zlínsku (více o nehodě zde), ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

 Řidič zůstal po nehodě v autobusu zaklíněn, nehoda se stala 25. ledna 2018                      foto: HZS

„Řidič vezl v době dopravní nehody celkem 21 cestujících, které přepravoval do zaměstnání. Při jízdě levotočivou zatáčkou v Haluzicích nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a povaze vozovky, na namrzlém povrchu dostal smyk, narazil nejprve do sloupu elektrického vedení a poté ve smyku přejel vozovku a narazil do rodinného domu. Při dopravní nehodě utrpělo lehké zranění třináct cestujících. Jen dílem náhody nedošlo k mnohem závažnějším následkům na zdraví cestujících," uvedla tisková mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 Hasiči tehdy museli podepírat stropy domu                      foto: HZS

Řidič tedy vzhledem k ročnímu období, brzké raní době a venkovní teplotě mohl podle policistů předpokládat zhoršenou sjízdnost vozovky a měl jí přizpůsobit rychlost své jízdy. „Vznik lokální námrazy na vozovce není v ranních hodinách v měsíci lednu rozhodně ničím výjimečným. Svým jednáním však řidič z nedbalosti vydal cestující v nebezpečí těžké újmy na zdraví nebo smrti," dodala Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA