Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Šestačtyřicetiletá žena přežila útok vrahů

date_range 25.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Zhmožděniny v obličeji, otok a podlitiny na krku. To jsou zranění, která utrpěla šestačtyřicetiletá žena z Valašskokloboucka v pátek 20. července 2012 večer. A může děkovat andělům strážným za to, že přežila. O případu informovala mluvčí krajských policistů Jana Macalíková.

„Dva muži, kteří se ji snažili uškrtit, toho nechali jen proto, že byli vysíleni a taky se obávali, že by se mohli vrátit synové oběti. Motivem byly peníze," uvedla mluvčí.

Kriminalisté odboru obecné kriminality je už oba obvinili z pokusu o vraždu. Pachatelé jsou ve vazbě.

Podle slov mluvčí se jednalo o dva muže ve věku 32 (cizí státní příslušník) a 26 let (Vsetínsko), kteří se s ženou znali již dříve. Minulý týden jim poskytla na pár dnů střechu nad hlavou, protože pracovali poblíž jejího bydliště.

„Dva nebo tři dny se pánové nechali hostit, pak se rozhodli, že svou známou okradou o všechny její peníze. Shodli se, že to nepůjde jinak, než že ji zabijí. To všechno posléze přiznali policistům při výslechu," osvětlila případ Macalíková.

Vraždu naplánovali na páteční večer. Společně s ženou popíjeli. Pak ji starší z mužů vylákal do ložnice, mladší mezitím připravoval zbraň – černý plastový kabel. S tím pak do pokoje vstoupil a bezbrannou ženu začal bít a škrtit.

„Jeho kamarád se k němu přidal poté, co si na ruce nasadil pogumované rukavice. Žena jim nakonec naznačila, kde má peníze i platební karty a nezbylo jí, než prozradit i PIN kódy. Oba pachatelé po několika dlouhých minutách se rdoušením přestali," popisuje mluvčí.

Ženu v žalostném stavu v domě zamkli a se svým lupem, 1600 korunami, odešli do hospody. Nezapomněli dodat výhružky, že pokud někomu něco řekne, ublíží jejím dětem. Zraněnou ženu v noci našel její syn a zavolal o pomoc. Ošetřili ji lékaři Baťovy krajské nemocnice. Oba pachatele jsme krátce na to zadrželi v hospodě.

„Původně jsme čin vyšetřovali jako loupež. Vzhledem k okolnostem i k přiznání obou pachatelů, že ženu chtěli zabít, kriminalisté vše překvalifikovali na trestný čin pokus o vraždu," dodala Jana Macalíková.

Oba byli již v minulosti soudně trestaní a navíc vraždili s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch, proto jim hrozí 15 až 20 let vězení nebo dokonce výjimečný trest. V tomto roce policisté ve Zlínském kraji vyšetřovali už dvě vraždy a pět pokusů.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA