Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Setkání muzikantů bylo přehlídkou žánrů

date_range 21.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Valašské Klobouky mají za sebou pestrý kulturní víkend pod taktovkou festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Od pátku do neděle se městem nesly melodie a rytmy nejen moravského a slováckého folklóru, ale také hudba vážná, rocková i popová. Příjemným zpestřením pak byla účast zahraničních hostů z Maďarska a Srbska, kteří představili hudební tradice svých krajů i svůj výjimečný osobitý temperament. Šestnáctému ročníku bylo nakloněno letní slunečné počasí a stejně tak i přízeň návštěvníků, kterým patří poděkování za vytvoření báječné atmosféry.

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech 2018 (soubor z Maďarska)       foto: Lenka Zvonková        fotogalerie

„Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bylo krásnou přehlídkou hudebního umu a radosti z muzicírování. Žánrová skladba festivalu byla o něco rozmanitější než v letech minulých a věříme, že oslovila také širší spektrum posluchačů," pověděla starostka Eliška Olšáková. „Město Valašské Klobouky se letos poprvé ocitlo v roli jediného pořadatele, a proto jsme rádi, že se podařilo navázat na založenou tradici a zajistit bohatý program i s oblíbeným ohňostrojem. Všem spolupracovníkům, pomocníkům, partnerům i sponzorům srdečně děkujeme," dodala.

Žánrová skladba festivalu oslovila široké spektrum posluchačů       foto: Lenka Zvonková        fotogalerie

„Na festivalovém pódiu se během tří dní vystřídaly bezmála dvě desítky kapel, muzik a souborů a v nich odvedlo vynikající výkony na 270 účinkujících," zmínil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. „Jen co dozněly jejich poslední skladby, už začínáme pracovat na dramaturgii pro příští rok. Program bude opět pestrý, a tak se můžeme na sedmnáctý ročník Setkání muzikantů v Bílých Karpatech společně těšit," dodal.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA