Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Setkání muzikantů plné skvělých vystoupení

date_range 26.Srp, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Ruskými, ukrajinskými a tureckými tóny se v neděli 21. srpna s diváky rozloučil devátý ročník Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Letošního třídenního muzikantského svátku se zúčastnilo na tři desítky kapel a souborů, které vystupovaly pro hojné publikum ve Valašských Kloboukách i Brumově – Bylnici. Stovky hudebníků, zpěváků a tanečníků opět vykouzlily báječnou atmosféru a daly nahlédnout do různorodého charakteru regionálních i zahraničních lidových tradic.

Festival v pátek odstartovaly koncerty vážné hudby ve farních kostelech ve Valašských Kloboukách i Brumově – Bylnici. Poté program nabídl večer s country, folkem a jazzem. V sobotu dopoledne lákal návštěvníky promenádní koncert dechových hudeb a v odpoledních hodinách už se rozjel pestrý a nabitý program plný atraktivních vystoupení. Kapely se střídaly na obou pódiích, tedy jak na náměstí ve Valašských Kloboukách, tak i v areálu v Brumově – Bylnici. Publikum se mohlo těšit na Dechovou hudbu Základní umělecké školy Valašské Klobouky, Krumsíňanku, domácí Dúbravanku, Krajanku, slovenskou Skalanku a Glorii, kapelu patřící ke špičce mezi českými dechovkami. Z cimbálových muzik se představil Klobučan a soubor Marty Gerlíkové. Hudební vystoupení vhodně doplnily i pěvecké soubory Děvčice z Kněžpola nebo Mužáci z Kostic a Tvrdonic a podvečer rozproudila i Chodská dudácká kapela. V závěru programu se všechny přítomné soubory setkaly na klobouckém pódiu při velkém monsterkoncertu, který završil slavnostní ohňostroj. Na bujarou taneční zábavu do ranních hodin pak návštěvníky pozvala Gloria Zdeňka Gurského.

 

foto MěÚ Val.Klobouky   více fotek

 
Nedělní dopoledne dalo ještě závěrem ochutnat něco z cimbálové muziky i dechovky, zahrál Kalíšek a Valaška. Poté už se blížil vrchol Setkání muzikantů, a to část věnovaná zahraničním hostům. Jako první se návštěvníkům představil folklorní soubor z Ruska, který valašskokloboucké náměstí rozezvučel tóny typických ruských balad a lidových písní. V odpoledním bloku pak navázal soubor z Ukrajiny, který prezentoval temperament svého regionu. Program završilo vystoupení pětatřicetičlenné skupiny folkloristů z tureckého Istanbulu, kteří festivalu dodali nádech exotiky a náladu dalekých krajů.

Přehlídkou bohatých krojů i charakteristických rytmů vzácných zahraničních hostů se Setkání muzikantů v Bílých Karpatech pro letošní rok rozloučilo. Příště nás čeká skutečná muzikantská sláva, vždyť se bude jednat o desátý ročník tohoto úspěšného festivalu. A jak pořadatelé prozradili, už teď pracují na přípravách nejednoho lákavého překvapení.

Lenka Zvonková

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA