Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnice mezi Křekovem a Vlachovicemi bude uzavřena

date_range 21.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Silnice mezi Křekovem a Vlachovicemi bude kvůli opravě uzavřena

Jak jsme informali již v únoru (více zde), rozsáhlou investiční akci za 124 milionů korun zahájí začátkem května Ředitelství silnic Zlínského kraje na silnici II/494 mezi Valašskými Klobouky a Vlachovicemi. Bude probíhat postupně po jednotlivých úsecích a celá bude dokončena v roce 2022. Silnice II/494 je významnou spojnicí mezi městy Valašské Klobouky – Slavičín i Valašské Klobouky – Zlín. Denně tudy projíždí přes 3 000 vozidel.

 

Stavba bude realizována za úplných nebo částečných uzavírek jednotlivých úseků. Objízdná trasa bude vedena přes Vlachovu Lhotu, pro vozidla nad 3,5 tuny přes Brumov-Bylnici, Štítnou nad Vláří, Slavičín.

Silnice u Vlachovic je ve špatném stavu. Foto: redakce

„Touto rozsáhlou a finančně nákladnou investiční akci dojde k odstranění současného nevyhovujícího stavu silnice. Zlepší se stabilita tělesa, povrch vozovky, protismykové vlastností povrchu komunikace, obnoví se její odvodnění. Tím se zvýší bezpečnost a plynulost dopravy, které jsou předpokladem pro snížení nehodovosti. Úpravou silnice dojde ke snížení technického opotřebení vozidel, snížení hladiny hluku a úrovně emisí ze silničního provozu,“ konstatoval ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

 

Plánované uzavírky u této stavby:

 

Pro vozidla nad 3,5 t:

Zdroj: ŘSZK

 

Pro všechna vozidla (včetně osobních automobilů):

Zdroj: ŘSZK

 

Stavba je v projektové dokumentaci rozdělena do šesti úseků, z nichž tři jsou intravilánové (město Valašské Klobouky, místní část Lipina a obec Křekov) a tři extravilánové (území ležící mimo zastavěné území obce, tedy mimo její intravilán). Termín není v novém stavebním zákoně užíván.. Vzhledem k nezbytné návaznosti na financování souběžných staveb jednotlivými obcemi bude realizace stavby zahájena extravilánovými úseky.

 

Smluvní cena za tuto zakázku činí 124,268 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce budou zahájeny 3. května 2021 a rekonstrukce celého souvislého úseku bude dokončena v listopadu 2022.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA