Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnice Rokytnice – Jestřabí je hotová

date_range 29.Čvc, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Své „hotovo" si mohli říct během letošního července silničáři na dalším rekonstruovaném úseku krajské silnice. Do plného provozu předali motoristům po roční přestavbě obnovenou silnici II/495 mezi odbočkou do obce Rokytnice a obcí Jestřabí v délce 2,5 kilometru.

Tato silnice se rekonstruovala od června 2014. Jde o krajskou silnici II/495 v úseku od křižovatky se silnicí III/49518 (do Rokytnice) po začátek obce Jestřabí v celkové délce 2 529 metrů. Rekonstrukce spočívala částečně v provedení nové konstrukce vozovky, částečně byl obnoven kryt a zesílení vrstev vozovky se sanací okrajů.

Přestavba úseku dlouhého 2,5 km trvala rok                         Foto: V. Cekota

Součástí zakázky byla rovněž rekonstrukce mostu ev. č. 495-039. Původní most byl zbourán a na jeho místě dodavatelská firma vybudovala nový rámový železobetonový most. V rámci stavby bylo obnoveno podélné odvodnění silnice, byly rekonstruovány propustky, zastávkové pruhy linkové osobní dopravy, napojení účelových komunikací a sjezdů.

Konečná cena za tuto stavbu dosáhla (vč. DPH) 56,438 milionu korun. Stavba čerpala dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 80 procent uznatelných nákladů.

Foto redakce

„V této části Valašska získali motoristé už poměrně dlouhý úsek obnovené silnice II/495. Již v roce 2013 jsme zde rekonstruovali úsek mezi Jestřabím a Štítnou nad Vláří v délce 853 metrů za 7,3 milionu korun, o rok později kilometrový průtah Jestřabím za 14,7 milionu. V roce 2011 jsme na této silnici za 76 milionů korun postavili nový most přes železniční trať u Bylnice a rekonstruovali navazující silniční úseky," doplnil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je investorem těchto stavebních akcí, Ing. Bronislav Malý.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA