Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

SLAVIČÍNSKO: Z autobusu unikala nafta

date_range 24.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
SLAVIČÍNSKO – Dne 23.1.2009 v 07:57 hod. byli hasiči informováni o znečištění silnice u obce Rokytnice.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Slavičína s jedním zásahovým vozidlem, ve společném výjezdu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů Slavičín. Později hasiče posílila i jednotka profesionálů ze Zlína.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na čtyřkilometrovém úseku silnice od Kochavce došlo k rozlití motorové nafty. Další šetření ukázalo, že nafta unikala z poškozeného palivového systému linkového autobusu, který vyjel z točny směrem k Rokytnici.

 

Foto

foto HZS Zlínského kraje

 
Silnice byla namrzlá a v některých místech i hůře průjezdná. Velitel zásahu potvrdil závažnost události a na místo vyjela posilová jednotka ze Zlína s dalším zásahovým vozidlem to těžšího terénu, která vezla potřebné sorbenty. Zásahem se podařilo zabránit ekologickému ohrožení okolní přírody.
 

Foto

foto HZS Zlínského kraje

 
Hasiči postupně likvidovali dlouhou ropnou skvrnu, kterou zasypávali sorbety. Po zjištění původce havárie bylo místo události předáno zástupci společnosti, která se dále postará o sběr i likvidaci sorbentů. Místo si prohlédli také zástupci obce a událost také řešili.

Zásah hasičů byl proveden na základě vzájemné dohody se správou a údržbou silnic na Zlínsku, která má v zimních měsících vozy připraveny na zimní údržbu a nikoliv na standardní úklidy. Poslední jednotka hasičů z místa odjela kolem 13. hodiny.

 
 
Ivo Mitáček
HZS Zlínského kraje
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA