Červencový běh na 2 míle vyhrál v osobním rekordu Martin Čmelík z Leskovce

date_range 16.Čvc, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Martin Čmelík během závodu, foto: archiv pořadatelů

Červencový běh na 2 míle ve Zlíně vyhrál Martin Čmelík. Atlet z Leskovce se blýskl v Přílukách, časem 10:16. Stříbrný v pořadí Dalibor Jedlička (SSK Vítkovice) za ním v cíli zaostal o třiašedesát sekund, třetí místo obsadil Bronislav Matouch (Jisva Zlín, 11:22). Šestnáctiletý David Lavička junior skončil v čase 11:37 čtvrtý a šestačtyřicetiletý David Lavička starší (oba Ghost Team Zlín, 11:42) byl pátý.

,,Od startu jsem zvolil ostřejší tempo a díky němu jsem se hodně brzy odpoutal od všech ostatních soupeřů. Navíc jsem náskok na první pozici neustále navyšoval,“ prozradil osmnáctiletý Martin Čmelík.

Ten se zúčastnil zlínského dvoumílového běhu podruhé v kariéře. V květnu zaběhl čas 10:36. O dva měsíce později se zlepšil o dvacet sekund.

,,Na tuto běžeckou vzdálenost se zatím nijak speciálně nepřipravuji. Ale asi začnu,“ tvrdil s úsměvem po vyhlášení výsledků mladý atlet z malé obce na Valašsku Čmelík.

Stupně vítězů, foto: archiv pořadatelů, fotogalerie ZDE

V závodu žen zvítězila Petra Vybíhalová (Zlínský plavecký klub, 12:47), před Michaelou Mikešovou (Biathlon Halenkovice, 13.31). Bronz brala Klára Kolajová z Košíků (AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště, 14:06). Olga Pekařová z Lukova doběhla čtvrtá (14:31) a zkušená zlínská atletka Marcela Sklenářová vybojovala díky času 15:24 pátou příčku.

,,Po celý průběh závodu jsem držela svižné tempo a díky němu mě v cíli potěšilo pokoření hranice třinácti minut. To se v Přílukách ženám na dvoumílové trati podaří jednou až dvakrát za rok,“ pochvalovala si 22letá Petra Vybíhalová.

V měření sil, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času, zvítězili třiapadesátiletý Bronislav Matouch (Jisva Zlín, 11:22) a teprve 12letá biatlonistka z Halenkovic Michaela Mikešová (13:31).

V Přílukách si na 800metrové trati zazávodily rovněž děti. V kategorii kluků vybojoval po povedeném závěrečném spurtu první místo Libor Železník (Biathlon Halenkovice, 2:59). Druhou pozici si zaknihoval o sekundu pomalejší Tobias Riessler, třetí skončil Tobiáš Tlusták (oba Zlín, 3:02).

Kategorii holek ovládla v čase 2:54 Monika Železníková, před Lucií Mikešovou (Biathlon Halenkovice, 3:06) a Markétou Ernestovou (Titan Meniskus Lukov, 3:47).