Druholigová Považská Bystrica prověřila Brumovjanky

date_range 11.Úno, 2019 featured_play_list Sport

FC Brumov vs. MFK Považská Bystrica 3:4 (0:2)

Brumovská děvčata si ke svému prvnímu přípravnému utkání pozvala soupeřky z nedaleké Považské Bystrice, hrající 2. nejvyšší slovenskou ligu žen.  V první půli oba týmy předváděli vyrovnanou hru, po dlouhé zimní přestávce se kombinace nedařila tak, jak by si všichni přáli, domácí hráčky si vytvořily několik příležitostí,  ale ke skórování jim chybělo trošku fotbalového štěstí. Zato zkušený soupeř využil dvou hrubých chyb v obraně domácích a do šaten se šlo za stavu 0:2.

Domácí trenér do druhé půle zamíchal sestavou, do útoku se vysunula Sára Bednářová a do obrany Mery Lysáková a Katka Hnilová, která vystřídala zraněnou Blanku Frajtovou.  Brumovjanky přidaly na důrazu a přesnosti a výsledkem byla branka na 1:2 z kopačky Sáry Bednářové. Považanky však opět po chybě v obraně šly do dvoubrankového náskoku na 1:3, ale domácím děvčatům se podařilo srovnat brankami Sáry a Venduly Machů na 3:3. Když už se zdálo, že se týmy rozejdou smírně, hosté v závěru zápasu z rychlého brejku strhli vítězství na svou stranu-3:4.  Další přípravné utkání sehrají domácí hráčky na brumovské UMT s druholigovou Belušou.

Fotogalerie z přípravného zápasu ZDE (foto: Pavel Floreš)

Branky: Sára Bednářová 2 x, Vendula Machů

Sestava: Fojtíková Nikola, Lišková Aneta, Tománková Sára, Bednářová Sarah, Frajtová Blanka-  Jeřábková Pavla ,  Kořenková Adéla, Škrabolová Adriana ,  Kalíková Adéla- Lysáková Marie, Machů Vendula

Střídaly: Hnilová Katka, Mačková Lada, Mačková Viola

Trenér: Jarek Maňas