Festivalový půlmaraton vyhrál Ukrajinec Veretskyi. Milan Zvonek doběhl čtvrtý

date_range 03.Čvn, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Milan Zvonek, foto: zlinskypulmaraton.cz

Čtvrtý ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ 2019 proběhl v sobotu 1. června ve Zlíně a udělal tak pomyslnou tečku za celým letošním festivalem. Na trať se vydal rekordní počet 1 651 běžců, vítězem se stal Pavlo Veretskyi s výsledným časem 1:10:24. Z žen byla nejrychlejší Valentyna Kiliarska s časem 01:34:22.

Sportovní nálada po roce opět ovládla centrum města Zlína. Městský půlmaraton, který tvoří závěr doprovodného programu Zlín Film Festivalu, přilákal rekordní počet běžců, z nichž 552 se vydalo na trať půlmaratonu, 479 na poloviční vzdálenost a do 138 týmů štafetového závodu.

Celkové výsledky najdete ZDE.

-tz-

MILAN ZVONEK ČTVRTÉ MÍSTO OSLAVIL GRILOVAČKOU

,,Ráno před závodem jsem se byl rozcvičit v práci,“ prozradil čtvrtý v absolutním pořadí v mužích v letošním Festivalovém půlmaratonu ve Zlíně Milan Zvonek. Ten v posledním týdnu vylaďoval formu jedním tempovým tréninkem ve zvlněném terénu a několika kratšími běhy s krátkými intenzivními úseky.

,,Do závodu jsem šel s představou běžet na pocit a soupeře moc neřešit. Hlavně jsem si chtěl hlídat pitný režim, abych se neuvařil jako loni,“ svěřil se vytrvalec z Valašska, který se od startu neustále pohyboval na třetí až čtvrté pozici.

,,V závěru na mě ale přišla menší krize a tím jsem přišel o zisk bronzové příčky. Rozhodující byl 16. kilometr, kde se mi Petr Minařík vzdálil a tím jsem se zlomil,“ upozornil na rozhodující moment souboje o třetí místo Zvonek, jemuž sobotní horko moc nesedělo.

,,Podmínky ovšem byly pro všechny stejné,. Kdyby ale bylo chladnější počasí, tak by i výsledné časy byly výrazně lepší,“ myslí si reprezentant týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky.

,,S konečným výsledkem jsem však spokojený. Chtěl jsem skončit v elitní desítce. Tajně jsem doufal v umístění v první pětce. Takže zisk čtvrté příčky mi udělal velkou radost,“ potěšilo Milana Zvonka.

V minulosti kvalitní biker, který v juniorských letech dokonce porazil i olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého teprve před rokem a půl odložil horské kolo do sklepa a začal se věnovat běhu. ,,V součastném období jsem si na běhu vypěstoval slušnou závisle,“ nezapírá Zvonek.

A jak sobotní výsledek oslavil? ,,Půlmaraton jsem součastně se svými narozeninami oslavil grilovačkou. Takže jsem po závodě ve Zlíně nakládal steaky,“ užíval si celý víkend Milan Zvonek.

SILVIE ZVONKOVÁ VYLAĎOVALA FORMU VAŘENÍM, ÚKLIDEM A PRANÍM

Příběh jako z Hollywoodu prožívá v posledním období Silvie Zvonková. Jedna z nejlepších bikerek v regionu se až loni v listopadu rozhodla pořádně se věnovat běhu, aby v sobotu ve Festivalovém půlmaratonu vybojovala mezi ženami za čas 1:36:41 stříbrnou příčku.

Silvie Zvonková skončila stříbrná, foto: zlinskypulmaraton.cz

,,Sobotní dopoledne jsem trávila jako každá matka. Vařením, úklidem a praním. Proběhnout jsem se byla v pátek, kdy mi to vůbec nešlo. To ale bývá znamením, že to na druhý den bude lepší,“ tušila Silvie Zvonková.

Ta toho po Pražském maratonu moc nenaběhala, protože se vrátila ke kolu. ,,Do sobotního závodu jsem nastoupila s tím, že když jsem na začátku května zvládla maraton, tak uběhnu také půlmaraton,“ věřila si vytrvalkyně z Valašských Klobouk, která po startu běžela na čtvrté pozici a na trati dlouho bojovala s Janou Žaludkovou.

,,Kiliarskou jsem měla na dohled do 10. kilometru. Zhruba na 5. kilometru odstoupila jedna soupeřka a já jsem se posunula na třetí místo. Žaludkovou jsem definitivně předběhla v průběhu 9. kilometru. Potom už jsem si na druhé příčce hlídala náskok,“ upozornila na klíčové momenty reprezentantka Zvonek Sportu Valašské Klobouky.

Té se až na občasné píchání v boku běželo dobře. ,,Dopředu mě hnali skvělí diváci. Ti měli přehled o pořadí a hlavně vytvořili neskutečnou atmosféru. Spousta lidí volala moje jméno. Poslední dva kilometry ale byly nekonečné,“ přiznala Silvie Zvonková.