Manželé Zvonkovi na Jarním zlínském půlmaratonu stříbrní

date_range 05.Bře, 2019 featured_play_list Sport

Dan Skrobak z SK Dynamo Mikulůvka zvítězil v 1. ročníku Jarního zlínského maratonu. V Přílukách ve 42,2 kilometru dlouhém závodu rozloženém do 17,5 rovinatých okruhů dosáhl času 2:50:29. Stříbrný Ironman Petr Vabroušek za ním v cíli zaostal o 5 minut a 32 sekund, třetí místo obsadil kroměřížský Jiří Klement (Dressme.cz, 2:56:34). Jan Pražan (Titan Trilife Zlín, 3:04:53) skončil čtvrtý a Pavel Červenka (SP Malenovice, 3:13:11) pátý. Maratonu se zúčastnilo 32 mužů.

,,Od úvodních metrů jsem běžel na první pozici a na ní jsem zůstal až do cíle. Na trati mi však hodně pomáhali půlmaratonci. Díky nim se mi dařilo udržovat potřebné tempo,“ radoval se ze zisku zlaté příčky reprezentant obce s 800 obyvateli poblíž Vsetína Dan Skrobak.

S nástrahami maratonu na okraji krajského města se vypořádaly také tři reprezentantky pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín. Závod žen vyhrála nejúspěšnější česká dálková plavkyně Abhejali Bernardová (4:31:03). Druhá byla Prineet Slouková (5:19:38), bronzová do cíle doběhla Zuzana Rybková (5:50:29).

,,Maraton jsem si užívala. Dokonce se mi podařilo zaběhnout téměř stejný čas, jako Sri Chinmoy před čtyřiceti lety,“ potěšil výsledek držitelku Oceans Seven Abhejali Bernardovou.

,,Premiérový ročník maratonu jsme uspořádali při příležitosti 40. výročí, kdy zakladatel našeho klubu Sri Chinmoy běžel svůj první maraton. 2. března 1979 se v Chicu v Kalifornii prezentoval časem 4:31:34,“ vysvětloval za zlínský klub Andrej Višněvský.

9. ročník Jarního zlínského půlmaratonu

V Přílukách se konal také 9. ročník Jarního zlínského půlmaratonu. V něm v mužích v konkurenci 80 vytrvalců vybojoval první příčku Pavel Šedík (HBK Kyjov, 1:15:17), před Milanem Zvonkem (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:16:35). Třetí pozici získal Svatopluk Janečka ze Zlína (1:18:16).

,,Byl to můj první půlmaraton v kariéře,“ přiznal Pavel Šedík.

Ten na začátku běžel na třetím místě za Janečkou a Zvonkem. ,,Na první příčku jsem se probojoval v průběhu 11. kilometru. Tu jsem později kontroloval až do cíle,“ prozradil ještě Šedík.

Závod žen ovládla Taťána Straková z Vyškova (1:27:28). Stříbrná v cíli Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky) dosáhla času 1:32:06, třetí mezi sedmadvaceti ženami skončila zlínská Lucia Friedlaenderová (Sýkora running, 1:33:30).

,,Byl to můj sólo závod. Hned po zaznění startovního výstřelu jsem se mezi ženami na čele osamostatnila a postupně jsem si na zlaté pozici vytvořila až pětiminutový náskok,“ užívala si pobyt ve Zlíně Taťána Straková.