Mistrovství ČR v sálovém fotbalu vyhrála v Luhačovicích pražská Sparta

date_range 09.Bře, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Tým pražské Sparty. Foto: Jan Kučera

Ve sportovním centru Radostova v Luhačovicích proběhl o víkendu závěrečný turnaj o mistra ČR v sálovém fotbalu-futsalu tzv. Final four. Zůčastnily se ho dva pražské týmy – Chemcomex a Sparta, dále Polička a Moravská Třebová. Prvenství z loňského ročníku zde obhajovala pražská Sparta. O pár slov po skončení tohoto klání jsme požádali managera pražské Sparty Jana Kučeru.

Jan Kučera:

Než jsme jeli do Luhačovic, měli jsme velký problém dát dohromady sestavu. Nakonec vše dobře dopadlo, ale mě jako managera to stálo velké usilí. Vlastně to tak bylo celý rok.

Do sobotního prvního semifinále proti Chemcomexu, jsme určitě nenastupovali jako favorit. Bylo nás pouze sedm lidí do pole a brankář. Obě mužstva se dobře znají, takže to byla spíš taktická bitva. Prohráli jsme o jednu branku, která padla v poslední minutě. Z mého pohledu bylo utkání vyrovnané.

Druhé semifinále do stavu 1-1 bylo vyrovnané. Potom jsme ale začali na hřišti dominovat, zaslouženě jsme vyhráli 6–1 a na našich hráčích bylo vidět, že si věří.

V prodloužení jsme byli zase lepší a vyhráli 4-1. V určitých momentech nás podržel Bellada Jaroslav, ale překvapilo i mě, že jsme Chemcomex přehráli i fyzicky. Náš nejlepší hráč Final four Radek Hrdý byl k nezastavení. Ostatní hráči hráli výborně a bylo znát, že tato parta kluků již spolu působí dlouho a drží při sobě i za nepříznivého stavu.

Na nedělní finále nás doplnily další tři posily. Na hráčích bylo vidět, že proti Chemcomexu nechali spoustu sil. Soupeř Šakalí hněv Moravská Třebová mě postupem do finále překvapil. Polička přijela v silné sestavě a přesto prohrála.Šakali hráli fyzicky náročnou sálovku s agresivním napadání. Do utkání jsme nevstoupili podle našich představ. Hra Šakalů nám dělala problémy. Poločas skončil 1-1.

Druhý poločas se Šakali dostali do vedení 1-3 a zbývaly ještě dvě minuty do konce. Jenže nás nic nezlomilo. V tomhle mančaftu byla obrovská síla. Do konce infarktového zápasu jsme srovnali na 3–3, když vyrovnávající branka padla 23 vteřin před skončením základní hrací doby.

V prodloužení Šakalům docházely síly a my jsme to urvali. Klobouk dolů před výkonem Šakalů z Moravské Třebové. Každým rokem jdou výkonnostně nahoru. Chybělo jim jen pár sekund k titulu, ale tohle se stalo i nám před dvěma roky, kdy jsme vedli ve finále 3-0 a nakonec s Chemcomexem prohráli.

Hráčům Sparty musím poděkovat a pochválit je. Nevzdali se ani za nepříznivého stavu. Nechci vyzdvihovat jedince, ale my jsme byli prostě tým. Dále byla vidět práce Bellady V., který kluky naučil spoustu taktických věcí. Prostě tahle parta kluků co se před lety sešla na plácku v Holosmetkách a šla krůček po krůčku, je teď podruhé za sebou mistr ČR.

Euforie po zápase byla v kabině obrovská a děkujeme našim ženám, které nás přijeli podpořit. Celou sezonu bychom neodehráli bez našeho B-mužstva, které obhájilo pátý titul v Krajské lize. Jim děkuji za to, že mě nenechali nikdy ve štychu a našemu Á-čku vždy pomohli. Final four se hrálo v pěkné hale ve SC Radostova v Luhačovicích a fanoušci Poličky a Šakalů z Moravské Třebové udělali super atmosféru.