Oslavy devadesátin kopané v Janové

date_range 13.Srp, 2018 featured_play_list Sport

V Janové letos uspořádáním V. ročníku Memoriálu Antonína Soukupa oslavili rovněž 90 let od počátků organizované kopané v obci.

Začátek Memoriálu jako obvykle připadl starým pánům. Klání se letos zúčastnila mužstva domácího TJ Tatran Janová, TJ Sokol Hovězí a TJ Sokol Valašská Polanka. Všechna utkání se hrála systémem 2×20 minut. Utkání řídili rozhodčí Miroslaw Teter a Drahoslav Holáň. Poněvadž vládlo úmorné vedro, rozhodčí několikrát zápasy přerušili, aby se mohli fotbalisté občerstvit a doplnit tekutiny. V klání starých pánů si nakonec první příčku vybojovali muži TJ Sokol Valašská Polanka, druhé místo připadlo TJ Sokol Hovězí, kdy se s Janovou rozhodoval zápas až na penalty. Třetí skončila TJ Tatran Janová.

Vítězné mužstvo TJ Sokol Perná                  foto: Radomír Dolanský                 fotogalerie

Po zápasech starých pánů nastoupil k zápasům na zmenšeném hřišti dorost FC Vsetín a TJ Sokol Hovězí. Chlapci hráli systémem 4×10 minut za velkého zájmu publika tvořeného převážně rodinnými příslušníky jednotlivých borců.

Následovalo vyvrcholení Memoriálu Antonína Soukupa mistrovskými zápasy. Těch se zúčastnila mužstva domácích TJ Tatran Janová, dále dorost TJ Juřinka a TJ Sokol Perná, mužstva, které přijelo až z okresu Břeclav, kde nakonec putovala i cena za 1. místo. Druhé místo vybojovala TJ Tatran Janová a na třetím místě skončil dorost TJ Juřinka. Průběh Memoriálu Antonína Soukupa naleznete ve fotogalerii s odkazem pod fotografií v článku.

Přes den byl pro děti připraven v rámci oslav nafukovací hrad a pro dospělé večer následovala zábava se skupinou Dewer.