První turnaj ATP Valašska ovládl favorizovaný valašskokloboucký tenista Jan Kostka

date_range 05.Čvn, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Honza Kostka (vpravo) porazil ve finále Martina Pláška. Foto: Jan Nahodil

První turnaj tenisového ATP Valašska 2019 vyhrál Jan Kostka. Ten se na antuce v Brumově představil v dobré formě. Reprezentant Valašských Klobouk ve skupině porazil Dušana Struhaře, Tomáše Vaška a Martina Pláška (všichni Luhačovice). V pavouku si Kostka ve čtvrtfinále poradil s dalším valašskokobouckým tenistou Janem Nahodilem 6:2, ve čtvrtfinále udolal Jiřího Macharu (Štítná nad Vláří-Popov) 7:6 a ve finále zdolal novou tvář na okruhu valašského ATP Martina Pláška z Luhačovic 6:3.

,,S Macharou to byl od začátku do konce vyrovnaný zápas se spoustou dlouhých výměn. V téměř hodinu dlouhé partii se bojovalo o každý bod. Klíčové nakonec bylo, že můj soupeř z Popova udělal v tiebreaku tři dvojchyby,“ prozradil Jan Kostka.

,,Těžký byl také finálový souboj. Překvapení turnaje Pláška, který se opírá o kvalitní servis a razantní forhend, jsem sice ve skupině porazil 6:1, ovšem v duelu o první příčku jsem prohrával 0:2. Poté jsem ale změnil taktiku. Zpřesnil jsem hru a pro vítězné body jsem si začal chodit na síť, kde jsem výměny úspěšně zakončoval,“ radoval se z triumfu v prvním letošním turnaji ATP Valašska Kostka.

Na Valašsku uspořádali také Soutěž útěchy (o 9. místo). V ní si ve finále zlínský Jiří Fiala porazil Ladislava Psotu 6:4.

VÝSLEDKY HLAVNÍ SOUTĚŽE 1. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2019:

Čtvrtfinále: Jan Kostka – Jan Nahodil (oba Valašské Klobouky) 6:2, Jiří Machara (Štítná nad Vláří-Popov) – Peter Barták (Púchov) 6:2, Martin Plášek (Luhačovice) – Pavel Nevrlka (Svatý Štěpán) 6:1, Radek Hořák (Brumov-Bylnice) – Martin Kačáni (Trenčín) 6:0. Semifinále: Kostka – Machara 7:6, Plášek – Hořák 6:3. Finále: Kostka – Plášek 7:6.