Silvie Zvonková zazávodila s Jaroslavem Kulhavým

date_range 07.Srp, 2018 featured_play_list Sport

Reprezentantka formace Zvonek sport Valašské Klobouky Silvie Zvonková si zazávodila s olympijským vítězem v cross country v Londýně Jaroslavem Kulhavým. Oba se totiž zúčastnili závodu Cream Bike Čeladná. Ten měřil 50 kilometrů a měl převýšení 1200 metrů. Jeho start i cíl byl v areálu základní školy v Čeladné. Trať vedla přes Lhotskou, Martiňák, Pustevny a Maralák.

Cream bike Čeladná 2018                      foto: pořadatelé                       fotogalerie

V ženách v Čeladné Zvonková obsadila časem 2:18:59 čtvrté místo. V ženské kategorii 30 až 39 let skončila stříbrná.

„Kromě Kulhavého se na startu objevila celá česká bikerová špička. Mezi ženami nechyběla ani mistryně republiky v maratonu horských kol Jana Pichlíková," upozornila Silvie Zvonková.

Zvonková obsadila časem 2:18:59 čtvrté místo                      foto: pořadatelé                       fotogalerie

Ta závod odstartovala ze zadních pozic. „Kvůli tomu jsem neměla přehled o průběžném pořadí. Proto mi nezbývalo nic jiného, než od začátku zvolit ostré tempo. Navíc mě na 35 kilometru po několika letech postihl pád. Poté ještě pomalý defekt kola. A tak jsem zhruba patnáct kilometrů jela na poloprázdném kole. V pro mě pestrém závodu jsem se proto nenudila. Nicméně konečný výsledek mě potěšil," tvrdí Silvie Zvonková.

Závod mužů ovládl Matouš Ulman (Česká spořitelna – Accolade, 1:41:36). Jaroslav Kulhavá dojel třetí (1:43:54). Nejlepší regionální biker Ondřej Fojtík (FORCE KCK Cykloteam Zlín) bral za čas 1:46:26 devátou příčku.