Slavičín zvládl důležitý zápas s Blanskem

date_range 04.Bře, 2019 featured_play_list Sport

Mužstvo Slavičína odehrálo ve sportovní hale v Morkovicích v rámci Regionální florbalové ligy tři vyrovnané duely.

Valaši nejprve podlehli Kuřimi 3:5. ,,V utkání jsme se v šesté minutě ujali vedení. Poté jsme s kvalitním soupeřem hlavně díky brankářovi Pazderovi až do poloviny zápasu drželi krok.  Jihomoravané byli ale lepší na míčku a ve druhé třetině střetnutí otočili ve svůj prospěch,“ konstatoval slavičínský útočník Ondřej Vaculík.

V následném duelu jeho mužstvo porazilo Blansko 7:6. ,,V důležitém utkání, v němž šlo o záchranu v Regionální lize jsme ještě ve čtyřiatřicáté minutě prohrávali 3:5. Ve třetí části jsme zvýšili bojovnost a partii s devátým kolektivem tabulky jsme ještě zachránili,“ radoval se Vaculík.

V dalším zápase Slavičín podlehl béčku Bučovic 10:11. ,,V tomto souboji nám dělala problémy rychlost Bučovic. Přesto jsme v něm v osmatřicáté minutě vedli 10:9. V závěru utkání se však projevila větší florbalová kvalita týmu z Buchlovských hor. Zejména forvard Lazor nám dělal velké problémy,“ uznal Ondřej Vaculík.

Florbalisté Slavičína, foto: Pavla Illková