Silvie Zvonková doběhla na Jižních svazích druhá. Trať vedla převážně po sněhu a ledu

date_range 15.Úno, 2019 featured_play_list Sport

Favorizovaný Radoslav Šíbl zvítězil časem 22:56 ve 27. ročníku Běhu Jižními Svahy ve Zlíně. Druhý v pořadí Pavel Hradil

za ním v cíli zaostal o šestadvacet sekund, bronzovou pozici obsadil Filip Václavík (oba Titan Trilife Zlín, 23:25). Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín) skončil v čase 23:49 čtvrtý a Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 24:15) pátý.

,,Tohoto závodu jsem se zúčastnil počtvrté, a pokud se nekoná na ledě, tak mi prostředí v okolí Jižních svahů sedí,“ tvrdí osmatřicetiletý Radoslav Šíbl.

Někteří soupeři ho však na startu trochu vyvedli z míry, když měli hřebíky do treter. ,,Nakonec z toho ale bylo příjemné proběhnutí v silničních botech,“ užíval si pobyt ve Zlíně krosař z Fryštáku.

Ten závod zvládl velmi dobře takticky. ,,Celou trať jsem se snažil jít svižně všechny seběhy. V kopcích se mi naopak příliš nedařilo. Nicméně už po půl kilometru jsem si na čele vytvořil mírný náskok. Hradil s Václavíkem se později ke mně ale chvílemi přibližovali. Druhé polovina trati však byla z kopce, proto jsem si pobyt na zlaté příčce pohlídal až do cíle,“ užíval si triumf Šíbl.

Závod dlouhý 6,8 kilometru s převýšením 90 metrů, jehož startérem byl desetinásobný mistr Československa v biatlonu Stanislav Srovnalík, se běžel na trati z Podlesí směrem na Kocandu, dále pak k vodárně a zpět.

Běh Jižními svahy – 9. 2. 2019, foto: Milan Mikšík, Běhy Zlín (pro zobrazení fotogalerie klikni na obrázek)

Prvenství mezi ženami na největším zlínském sídlišti vybojovala díky času 27:51 Lucie Miklišová (Titan Trilife Zlín). Stříbrná byla o pětapadesát sekund pomalejší Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky). Třetí místo získala Lucia Friedlaenderová (Sýkora Running, 29:26)), Martina Latináková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 30:41) doběhla čtvrtá a Mária Sýkorová (Sýkora Running, 30:44) brala pátou příčku.

,,Závod jsem začala ze zadních pozic. Dopředu mě ale hnala podpora mého mateřského Titan Trilife týmu a už po prvním kilometru jsem se probojovala na první příčku. Tu jsem pak díky svižnému kontrolovala až do cíle,“ potěšila výhra teprve 16letou Luciiu Miklišovou.

,,Oblíbila jsem si závody z tohoto seriálu. A protože jsem od manžela dostala vánoční dárek jako výzvu poukaz na start ve Festivalovém půlmaratonu ve Zlíně, tak beru účast v podnicích v okolí krajského města jako kvalitní přípravu na květnový jednadvacetikilometrový běh,“ přiznala stříbrná Silvie Zvonková, které bylo doporučeno vzít si sebou z Valašska trailové boty.

,,Trať vedla převážně po sněhu a ledu. To bylo sice místy hodně nebezpečné, ale také zároveň zábavné. Nicméně přestože jsem cítila, že jsem naposledy závodila před měsícem a půl, tak se mi v okolí Jižních svahů běželo dobře,“ konstatovala Zvonková, jež hned po návratu domů společně s celou rodinou zaslouženým dortem oslavila povedený závod ve Zlíně a zároveň pětileté narozeniny dcery Alice.