Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V sobotním trailovém běhu MiomoveRun ve Slavičíně jsou připravené tři závody

date_range 15.Kvě, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Foto: archiv pořadatelů

V sobotu 18. května se koná 3. ročník trailového běhu miomoveRun. Ten je zařazený do patnáctidílného seriálu Běhy Zlín a letos se uskuteční ve Slavičíně.

 

Pořadatelé připravili tři závody. Všechny mají start i cíl u městského koupaliště ve Slavičíně. Start hlavního 20 kilometrů dlouhého závodu rozloženého do čtyř okruhů je v 9.15 hodin, o 5 minut později odstartuje 10kilometrový závod, v 9.25 uslyší běžci startovní výstřel na 5 kilometrů.

 

Startovné při Online registraci spuštěné od pondělí 13. května je 220 Kč, v sobotu na místě 320 Kč. Součástí sportovního dne ve Slavičíně bude v zámeckém parku také tradiční Běh vítězství pro děti a mládež. Moderátorem a o hudební doprovod se postará Aleš Ptáček.

 

,,Po startu se nejprve od městského koupaliště poběží směrem k základní škole. Po prudkém seběhu z kopce krosaře čeká okruh okolo rybníka. Pak následuje úsek přes louku a les směrem k Hájenkám. V závěru se poběží znovu z kopce k městskému koupališti,“ popsala členitý pětikilometrový okruh s převýšením 134 metrů hlavní organizátorka závodu Barbora Malaníková.

 

Pořadatelé ve Slavičíně pro online přihlášené běžce připraví startovní číslo se jménem, pro všechny pak účastnickou medaili a občerstvení na trati. V cíli si pak každý pochutná na dobré klobásce. Připravená je i lákavá tombola. ,,V ní se mimo jiné bude losovat například o bundu Faramugo a sportovní trička miomove,“ prozradila Malaníková. Ta se svým organizačním týmem chystá i zajímavý doprovodný program. ,,V průběhu závodu představíme prototyp Chytré stélky pro analýzu došlapu pro běžce, kterou vyvíjíme ve spolupráci s Univerzitou T. Bati,“ informovala ještě Barbora Malaníková.

 

Loni se trailový závod miomoveRun konal v Žítkové. Půlmaraton na Uherskohradišťsku vyhrál v čase 1:38:10 Milan Zvonek z týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky. V ženách byla na jednadvacetikilometrové trati nejrychlejší Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín), jež vybojovala zlatou příčku za čas 2:01:08.

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi