Valašky i díky hattricku Venduly Machů zvítězily v Mostkovicích

date_range 17.Dub, 2019 featured_play_list Sport

Jednoznačné duely odehrály ve 2. jarním kole v Moravskoslezské fotbalové divizi žen kluby Brumova a Holešovských holek. Valašky i díky hattricku Venduly Machů zvítězily v Mostkovicích a Hanačky ovládly krajské derby v Uherském Brodě. Nedařilo se Březnici, která přenechala body Mutěnicím.

MOSTKOVICE – BRUMOV 1:7 (0:5)

,,V prvním poločase jsme Mostkovice k ničemu nepustili. Balón jsme měli pořád pod kontrolou a všechny branky jsme dali po pohledných kombinacích. Po změně stran jsme prostřídali sestavu a domácí toho využili ke vstřelení alespoň čestného gólu. Utkání jsme ovšem mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Celek z Prostějovska ale od většího debaklu zachránila skvělá brankářka Nováčková,“ hodnotil jednoznačné střetnutí vůdce lavičky Brumova Jaroslav Maňas.

Fotogalerie z utkání je ZDE (foto: Pavel Floreš)

Branky Brumova: Machů 3, Lišková, Škrabolová, Kořénková, Krahulová.

Brumov: Lada Mačková – Frajtová, Juřenčáková, Lysáková, Hnilová, Machů, Škrabolová, Kořénková, Lišková, Pavla Jeřábková, Bednářová. Střídaly: Tománková, Hamalčíková, Krahulová, Raková.

Mostkovice vs. Brumov, foto: Pavel Floreš, fotogalerie

UHERSKÝ BROD – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 2:5 (1:1)

,,Hosté byli od začátku střetnutí lepším týmem. Nicméně až do třiašedesáté minuty se nám dařilo držet nerozhodný stav 1:1. V této fázi zápasu nás výrazně podržela gólmanka Pósová. Ve zbytku duelu už jsme však nedokázali čelit technickému pojetí Holešovských holek. Nicméně naše porážka mohla být mírnější. Slibné příležitosti neproměnily Kovaříková a Eliášová,“ tvrdí domácí trenér Jan Gazdík.

,,V porovnání s prvním jarním zápasem v Mutěnicích jsme podali zlepšený výkon. Od úvodních minut jsme Uherský Brod téměř nepustili na naši polovinu hřiště. Vypracovali jsme si spoustu dalších jasných příležitostí. Domácí brankářka Pósová chytila ještě minimálně šest tutovek. Slovácký kolektiv jsme tak udolali přízemní kombinací,“ prozradil hlavní holešovský kouč Slavomír Bednář starší.

Branky: Justýna Kovaříková, Eliášová – Šíblová 2, Řiháková, Adriana Ševčíková, Slezáčková.

Uherský Brod: Pósová – Lenka Oharková, Chvilíčková, Justýna Kovaříková, Jurčová, Eliášová, Dvořáková, Hladíková, Kročilová, Vidová, Dufková. Střídala: Šmilauerová.

Holešovské holky: Kuchařová – Křenková, Fárková, Tiefenbachová, Slezáčková, Doleželová, Šíblová, Pospíšilíková, Jurčíková, Adriana Ševčíková, Řiháková. Střídaly: Sklenaříková, Machalová, Trávníčková.

BŘEZNICE – MUTĚNICE 3:5 (3:2)

,,Ztratily jsme velmi dobře rozehraný zápas. Ve čtyřiadvacáté minutě jsme totiž vedly 3:0. Do té doby jsme hostující družstvo k ničemu nepustily. Nechyběl nám důraz ani přesná střelba.  Mutěnice ale ještě před koncem prvního poločasu dvakrát skórovaly a po první půli jsme vedly pouze jednobrankovým rozdílem. Ve druhém dějství už se nám nedařilo. Vyprodukovaly jsme spoustu chyb v obraně, které Jihomoravanky trestaly. Vázla nám také rozehrávka. Gól na 3:4 jsme dostaly z penalty a pátou branku jsme inkasovaly v poslední minutě z kopačky Lamáčkové,“ konstatovala po utkání předstopérka Březnice Veronika Kozmíková.

Branky Březnice: Adamíková 2, Cibiková.

Březnice: Malotová – Vavrušová, Kozmíková, Monika Zábojníková, Marková, Huťková, Adamíková, Cibiková, Kalivodová, Vilhanová, Vaculíková. Střídaly: Chudárková, Šišková, Černá, Kubíčková.