Valašské Er Clasico, Rokytnice vs. Rudimov, rozhodly až pokutové kopy

date_range 10.Dub, 2019 featured_play_list Sport

Utkání se neslo v duchu dvou rozdílných poločasů. Rudimovjané byli v penaltách šťastnější než Rokytnice a nakonec brali 2 body po výsledku 3:4p.

Před letošní nejpočetnější diváckou kulisou se odehrálo fotbalové utkání 3.B třídy mezi domácí Rokytnicí a hosty z Rudimova. Souboje těchto týmů jsou v okolí velmi sledované a přezdívá se jim „Valašské Er Clasico“. Počasí fotbalovému sportu přálo, a tak ekipa rudimovských fans, Rádbeers, sledovala velice příznivý průběh zápasu pro svůj tým, kdy ve třetí minutě, prakticky z první střely zápasu, uklidil zkušeně míč do sítě hráč Rudimova, Juraj Sokol Sokolovič.

Brankář domácích Alda Ocelík se jen podíval za míčem, který se otřel o tyčku a skončil za jeho zády. Pro gólmana domácích to byl duel o to pikantnější, byl totiž dlouholetou oporu v bráně Rudimova. Na bránu Rokytnice se potom valil jeden útok Rudimova za druhým. Rokytnice v první půli prakticky neohrozila bránu hostí. A byla ráda za shovívavý poločasový výsledek 0:1.

Zápas Rokytnice – Rudimov, foto: Nikol Fišerová, fotogalerie zde

Na začátku druhé půle pokračoval drtivý tlak Rudimova, a když ve 48. minutě skóroval z dorážky Dan Sochora a o pět minut později propálil gólmana Rokytnice Filip Macek, zdálo se být rozhodnuto. Rudimovští hráči byli při chuti a jen díky skvělým zákrokům Aldy Ocelíka, kdy dvakrát vynuloval samostatné úniky Zdeňka Otavy, nebylo skóre 0:5. Za tyto zákroky si vysloužil uznání a potlesk i od hostujících fanoušků Rádbeers.

Od 60. minuty však začala Rokytnice pomalu vystrkovat růžky a stále častěji ohrožovala pokutové území Rudimova. V 68. minutě se dokonce z bezprostřední blízkosti prosadil domácí útočník  Dorůšek. Rokytnici vsítěný gól nabudil a stále častěji přebírala iniciativu v útoku.

Svůj velký zápas odehrál obránce domácích Radek Bureš, bývalá akvizice Slavičína B. Nejprve v 71. minutě prostřelil zblízka brankáře hostí Staňu Kubíčka, aby byl o necelých osm minut později faulován v pokutovém území hostí a po jeho průniku byla správně nařízena penalta.

Tu s přehledem proměnil domácí Kovařík a bylo vyrovnáno. Posledních 10 minut utkání se už nic podstatného nestalo a oba týmy si pohlídaly nervózní koncovku zápasu. V penaltách byli šťastnější hráči TJ Sokol Rudimov, dost jim v tom pomohli domácí hráči, kteří neproměnili tři pokutové kopy z pěti.

Nejvíce si infarktový závěr utkání užívali fanoušci obou týmů. V neděli se zkrátka na Rokytenském hřišti opět rozdávala fotbalová radost. Příznivce hostí potěšil hráč hostí Filip Macek, který má ze tří utkání jara vstřelených už sedm branek – celkově je druhý v tabulce střelců se 17 trefami.

Rokytnice – Rudimov 3:4p ( 0:1 )