Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsacká liga TFA odstartovala ve Slavičíně

date_range 10.Čvn, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Foto: Radomír Dolanský

Již osmý ročník Vsacké ligy TFA zahajoval druhým rokem po sobě Slavičín na Horním náměstí. Nakloněná rovina by se dala spíše nazvat hornídolní náměstí, ale pro TFA byl tento prostor jako stvořený.

 

Do Slavičína přijelo celkem 32 soutěžících, kteří se cítili již připraveni vrhnout se do nelehkých bojů. Nový ročník má jednu podstatnou novinku – ve Vsacké lize TFA můžou od letošního roku soutěžit i junioři ve věku 15 – 18 let. Samozřejmě za zpřísněných pravidel oproti dospělým. V den soutěže musí dosáhnout 15 let, na první soutěži musí předložit ověřenou kopii lékařského zátěžového testu od sportovního lékaře a přihlášku mladistvého do Vsacké ligy TFA. Při každé další účasti pak stačí přihláška podepsaná rodičem.

 

Tato změna pomůže především staršímu dorostu měřit síly s dospěláky a na druhou stranu pro dospělé tak vyroste přímo v jejich řadách konkurence. Dravé mládí po adaptaci na nové prostředí možná donutí „staré pány“ trochu více pohnout kostrou. Do Slavičína přijeli dva junioři z Růžďky a hned při prvním závodě zjistili, zač je toho loket. Zdolat celý okruh vyžaduje cvik. Především se naučit dýchat, u každé disciplíny přemýšlet, poněvadž každá překážka si žádá zapojit jiné svalstvo, provádět jiné pohyby. Zdolat náročné disciplíny rozhodují na první pohled maličkosti, nikoliv hrubá síla, jak by si mnohý laik myslel. Nejdůležitější je nevzdávat se po prvním neúspěchu a bojovat především sám se sebou. Mladí nováčci na trati sklidili za svoji odvahu a nasazení potlesk od svých starších kolegů. Na boj s časem, vůlí a vyčerpáním se můžete podívat v bohaté fotogalerii, která je součástí tohoto článku.

TFA ve Slavičíně, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Hasiči ze Slavičína jsou na první kolo Vsacké ligy tradičně výborně nachystáni. Sbor rozhodčích ví naprosto přesně, jaké má úkoly, takže nedochází k zbytečným zdržením. SDH Slavičín vlastní rovněž moderátorský poklad, jemuž se hlasové ústrojí nezadrhne ani po několika hodinách produkce neuvěřitelného množství informací. Doma by se asi slavičínští dobrovolníci sboru hasičského zbláznili, mít tak upovídané ženy, ale když se jedná o moderátora, je to dar z nebes.

 

Ovšem ženy hasičky a duše spřízněné se bavičem – moderátorem nenechaly zahanbit. Možná toho tolik nenapovídaly, ale zato se celý den perfektně staraly o chuťové pohárky hasičů, hasiček i diváků. Speciální pochoutkou slavičínského TFA jsou na místě vyráběné brambůrky. V dnešní době, kdy se něco tak obyčejného jako české brambory stává úzkoprofilovým zbožím, je tato pochoutka o to hýčkanější. Nicméně občerstvení pod červeným stanem fungovalo na jedničku celodenně. Ženy hasičky vypomáhaly rovněž v logistice a neméně důležitou funkci na soutěžním okruhu zastávala sličná fotografka Sabča, jak měla vytištěno na triku.

 

Sbor dobrovolných hasičů ze Slavičína dokázal nemožné. Ať už muži nebo ženy z vítězných trojic, všichni bez výjimky na Horním náměstí ztratili zájem o poháry i diplomy, když uviděli odměnu za své úspěšné snažení. Na všechny čekaly obrovské kusy šíleně nezdravých uzenin, až zrak přecházel a chutě se sbíhaly podobně jako vítězové k cíli. Jestliže do sobotního odpoledne měly hasičky – vítězky podepsanou smlouvu s vlastní vůlí o dietě, při pohledu na ty dary ji okamžitě rozcupovaly na kousíčky a něco tak nepotřebného jako je štíhlá linie, odsunuly na dobu po likvidaci vítězné odměny. Ještě jednu specialitu si pro všechny ženy v poli i v týlu muži připravili: Akci za hubičku růžičku. Věřte nevěřte, na krásné růže se stála fronta slavičínské něžné krásy a přebornic Vsacké ligy. A komu tedy zakázané uzeniny budou nejvíc chutnat?

TFA ve Slavičíně, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

V kategorii žen se na 1. místo dostala drobná, ale již řadu let nezdolná Lucie Bůbelová SDH Veselá. Druhé místo vybojovala po roční zdravotní přestávce navrátivší se specialistka TFA Vladislava Kalná SDH Jarcová. Cenu za 3. místo si odvezla Michaela Manová SDH Štítná nad Vláří, s kterou ty nejlepší bojovnice už delší dobu musí počítat v útoku na přední pozice.

 

V kategorii mužů zvítězil Ondřej Plášek SDH Provodov. Druhé místo vybojoval Lukáš Blažek SDH Staré Hamry a bronz si odvezl Martin Filák SDH Francova Lhota, kterého přijela podpořit manželka Maruška, svého času přebornice ve Vsacké lize, i jejich dvě malé děti.

 

V kategorii muži nad 30 let zvítězil dlouhodobě naprostý fenomén přes závody TFA v regionu a ve Vsacké lize zvláště, Josef Černíček SDH Jestřabí. Druhé místo vybojoval Alois Mališka SDH Provodov a třetí místo obsadil Michal Blažek SDH Staré Hamry.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi